spravy.sk spravy.sk

CAS nevyhovel Slovanu, zápas YB Bern - Klaksvík sa uskutoční
zdroj: skslovan.com

CAS nevyhovel Slovanu, zápas YB Bern - Klaksvík sa uskutoční

Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne nevyhovel slovenskému futbalovému majstrovi ŠK Slovan Bratislava a nezastavil konanie zápasu 2. predkola Ligy majstrov medzi tímami Young Boys Bern a KÍ Klaksvík. Rozhodnutie vydal súd asi tri hodiny pred plánovaným začiatkom stretnutia. Informáciu priniesla agentúra AP.

CAS odmietol žiadosť Slovana o vydanie bezodkladného predbežného rozhodnutia o odložení zápasu vo Švajčiarsku. Slovenský šampión podal odvolanie na CAS v utorok v súvislosti s kontumáciou výsledku zápasu 1. predkola s KÍ Klaksvík. Vedenie Slovanu trvá na tom, že bol poškodený neférovým konaním faerskej strany a Klaksvík si nesplnil svoje povinnosti v zmysle protokolu Európskej futbalovej únie (UEFA). Slovan žiadal, aby bolo stretnutie Young Boys - Klaksvík odložené, kým sa CAS nevyjadrí k odvolaniu a nevyriekne konečný ortieľ.

CAS sa bude odvolaním proti rozhodnutiu UEFA zaoberať zrejme v zrýchlenom konaní. Rozhodnutie by malo padnúť do dvoch týždňov pred 3. predkolom. CAS tiež oznámil, že v stredu sa k odvolaniu a argumentom Slovana mali možnosť vyjadriť zástupcovia Bernu, Klaksvíku a aj UEFA.

Kontrolná, etická a disciplinárna komisia UEFA postupovala podľa prílohy I.2.1 predpisov Ligy majstrov 2020/2021, ktorú schválil Výkonný výbor UEFA 3. augusta 2020. Tá určuje, že ak jeden alebo viac hráčov, resp. členov výprav má pozitívny test na COVID-19 a podľa protokolu UEFA Return to Play nebude môcť nastúpiť na zápas, nasleduje kontumácia.

Slovan však ešte uplynulý piatok adresoval UEFA viac než trojstranový protest, v ktorom prostredníctvom faktov a argumentov zhrnul pochybenia faerskej strany a poukázal na neférové konanie zo strany miestnych úradov. Následne v pondelok odoslal UEFA negatívne výsledky testov na COVID-19 u všetkých členov prvej výpravy, ktorí sa vrátili na Slovensko. Slovan v stredu informoval, že aj všetci členovia druhej výpravy, ktorí sa vrátili, mali negatívne výsledky.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Klaksvik

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia