spravy.sk spravy.sk

Matej Vargic po dvojročnom dištanci: Futbal mi chutí stále rovnako
zdroj: Matej Hank

Matej Vargic po dvojročnom dištanci: Futbal mi chutí stále rovnako

Kauza zmanipulovaných zápasov pred dvoma rokmi zasiahla prvú a aj druhú najvyššiu súťaž pod Tatrami. Traja hráči MŠK Rimavská Sobota, vtedajšieho účastníka 2. ligy, mali byť údajne spojení s ukrajinskou mafiou a manipulovať stretnutia vlastného tímu. Údajne išlo o kapitána Petra Petrána, útočníka Mateja Vargica a brankára Mareka Prošovského.

S Matejom Vargicom sme sa v uplynulých dňoch stretli. Prezradil nám, že o celom prípade sa vtedy dozvedel až pri sledovaní večerných správ. „Kočíkoval som svoju dcéru a vtedy mi volali kamaráti, či som videl tlačovú správu SFZ, kde ľudia zo zväzu na plné ústa rozprávali mená hráčov a klubov, ako predávajú zápasy, a že spolupracujú s ukrajinskou mafiou. Ja som si večer zapol správy a v podstate odtiaľ som sa to dozvedel. Našťastie, som povaha, že som sa nad tým celým zasmial a išiel som ďalej,“ povedal pre ProFutbal.sk Vargic.

Matej Vargic
Matej Vargic sa po dvoch rokoch opäť raduje z futbalu (foto: Matej Hank)

Útočník vo farbách MŠK Rimavská Sobota zostal bez súťažného futbalu, no počas celého dištancu trénoval so svojim tímom a odohral aj prípravné zápasy. „Približne 90 percent tréningov som absolvoval a odohral som aj všetky prípravné zápasy. Chýbali mi hlavne zápasy, pre ktoré sa trénuje celý zvyšok týždňa. Vedel som, že raz to celé skončí, a preto som sa udržiaval a tešil som sa návrat,“ doplnil 31-ročný útočník.

Ako ďalej doplnil, necíti sa byť vinný. Jediný dôvod, prečo dostal trest bol, že "nebonzoval" na svojich protihráčov, ktorí zápasy reálne ovplyvňovali. „Už len z logického hľadiska, boli sme obvinení zo zápasu, ktorý sme vyhrali. Neviem, ako sa dá vyhratý zápas predať. Vedel som o chlapcoch, ktorí ho predávajú. Nenahlásil som to a kryl som ich. Žiaľ, oni to medzitým hodili na nás,“ ozrejmil.

Matej Vargic s kapitánskou páskou
V Rimavskej Sobote nosí kapitánsku pásku (foto: Matej Hank)

Vargic vedel, že sa k futbalu vráti. Pre neho bude stále len hrou a chutiť mu bude rovnako. „Čakal som, že nám polovicu trestu odpustia a v zime by sme sa už vrátili na trávniky. S Petrom Petránom sme asi jediní dvaja futbalisti, ktorým vyhovovala korona prestávka,“ pousmial sa.

Skúsený útočník pociťuje, že po dvojročnej prestávke mu chýba zápasová kondícia. „Ako som spomínal, absolvoval som väčšinu tréningov a všetky prípravné zápasy, ale viem, že mi chýba zápasová kondícia, pretože tréning vám nedá to, čo duel,“ dodal na záver pre ProFutbal.sk

Matej Vargic na pozícii obrancu
Skúsený futbalista nastupuje v prípade potreby aj na pozícii obrancu (foto: Matej Hank)

Matej Vargic spolu s Petrom Petránom sa vrátili do zápasového kolotoča a v aktuálnej sezóne opäť obliekajú dres MŠK Rimavská Sobota, ktorý pôsobí v stredoslovenskej 3. lige. Momentálne figuruje po šiestom kole na štvrtom mieste s 13 bodmi a 5 inkasovanými gólmi. Už na budúci týždeň (16. septembra) sa na miestnom štadióne odohrá "zápas roka", kedy do Rimavskej Soboty prídu druholigové Košice na tretie kolo Slovnaft Cupu. 

V kauze manipulovania zápasov spred dvoch rokov boli potrestaní jedenásti hráči zo štyroch klubov - OFK Teplička nad Váhom, MŠK Rimavská Sobota, FC ViON Zlaté Moravce a Partizán Bardejov. Medzi inkriminované zápasy patrilo šesť duelov z prvej a druhej ligy, z toho išlo práve o dva zápasy tímu z Gemera.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia