spravy.sk spravy.sk

Tomáš Malec sa vrátil na Slovensko, posilnil Senicu
zdroj: fksenica.eu

Tomáš Malec sa vrátil na Slovensko, posilnil Senicu

V stredajšom zápase proti Seredi sa na hrote útoku FK Senica predstavila nová posila. Záhoráci sa dohodli na spolupráci s útočníkom Tomášom Malecom, ktorý s klubom podpísal zmluvu na rok s opciou.

„Ubehlo to celkom rýchlo, klub ma kontaktoval v stredu minulý týždeň. S mužstvom som trénoval, pozrel som si aj sobotňajší zápas proti Žiline. Vypočul som si víziu klubu, bavil som sa s trénerom. Páčilo sa mi, akou cestou sa chce uberať FK Senica. Som rád, že sa vraciam na Slovensko," cituje fksenica.eu slová 27-ročného zakončovateľa.

Odchovanec trenčianskeho futbalu na Slovensku pôsobil naposledy v Dunajskej Strede. Odvtedy vystriedal až šesť klubov v Litve, Lotyšsku či Taliansku. „Boli tam aj iné ponuky, mám však trojročnú dcérku, takisto rozhodovala aktuálna situácia vo svete ohľadom koronakrízy - s manželkou sme sa zhodli, že bude lepšie zostať na Slovensku. Som rád, že Senica prejavila najväčší záujem. Verím, že to, čo som sa naučil v zahraničí zúročím tu na Záhorí," nechal sa počuť Malec, ktorý v stredu debutoval pri prehre 0:4 so Sereďou.

Dobre stavaný útočník sa do povedomia fanúšikov dostal v sezóne 2013/2014, keď bol so 14 gólmi najlepším ligovým strelcom. Vo Fortuna lige by rád oprášil svoju starú formu. „Chcem sa dať do pohody, začať pravidelne hrávať a pomáhať mužstvu. Od útočníka sa čakajú góly, preto som tu prišiel. Chcem začať postupne a najmä byť pre tím prospešný," povedal na margo svojich cieľov.

„V procese hľadania silového útočníka sme boli dlhší čas, Tomáš Malec bol na našom zozname možných posíl pomerne vysoko. Do nášho mužstva potrebujeme priniesť aj určité skúsenosti a tie Tomáš nepochybne má, navyše nášmu mužstvu môže pomôcť aj svojou postavou, keďže sme v poslednom čase nedisponovali veľmi vysokým mužstvom. Tomáš bol ochotný pripravovať sa s mužstvom ešte pred podpisom zmluvy, ukázal odhodlanie a vôľu pôsobiť v senickom drese, čo si takisto vážime. Keďže predsa len ide aj o jedného z hráčov, ktorí boli najlepšími kanoniermi Fortuna ligy, veríme, že u nás opráši svoje kanonierske obdobie," vysvetlil pre klubový web športový riaditeľ Filip Holec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia