spravy.sk spravy.sk

Citeľná strata pre Ružomberok, Twardzik zamieril do Česka
zdroj: mfkkarvina.cz

Citeľná strata pre Ružomberok, Twardzik zamieril do Česka

Český futbalový prvoligista MFK Karviná získal z Ružomberka obrancu Filipa Twardzika. Dvadsaťsedemročný rodák z Třinca podpísal s novým klubom zmluvu na dva roky. Po Kristim Qosem, ktorý prišiel v zime, je druhá posila Karvinej z Ružomberka v tomto roku.

"Sme radi, že k nám Filip nakoniec prestúpil. Ľavonohého stopéra sme po odchode Milana Rundiča potrebovali. Filip bol v našom hľadáčiku dlhšiu dobu a vieme, že mal na Slovensku výbornú minulú sezónu," uviedol na klubovom webe športový riaditeľ MFK Karviná Lubomír Vlk.

"Filipa poznám zo slovenskej ligy, veľmi sa mi páči spôsob jeho hry. Verím, že nám pomôže. Je to ľavák, využiteľný na poste stopéra i na ľavom kraji obrany. Hodí sa aj do trojobrancového systému. Tieto atribúty sú pre nás dôležité," okomentoval čerstvú posilu Karvinej slovenský tréner Juraj Jarábek.

Radosť z prestupu neskrýva ani Twardzik, ktorý v minulosti pôsobil aj v Herthe Berlín, Celticu Glasgow či v Boltone Wanderers: "Záujem z Karvinej bol najvážnejší, volal mi šéf klubu, športový riaditeľ i tréner. V konečnom rozhodovaní to pre mňa bolo jednoduchšie."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia