spravy.sk spravy.sk

Odvolacia komisia riešila urážlivú správu i status na sociálnej sieti
zdroj: jäzva

Odvolacia komisia riešila urážlivú správu i status na sociálnej sieti

Netradičné prípady v uplynulých dňoch musela riešiť Odvolacia komisia SFZ. Disciplinárna komisia SFZ sa zasa už tradične bližšie pozrela na kartových a iných previnilcov.

Odvolacia komisia SFZ sa zaoberala dvoma netradičnými prípadmi. Pri prvom „dňa 16. 2. 2020 zaslal JUDr. Petrovi Sepešimu, členovi výkonného výboru SFZ pre legislatívno-právne otázky, prostredníctvom mobilnej aplikácie elektronickú správu v nasledovnom znení: „Jen se toč korouhvičko, pěkně po větru!“... to je veta, ktorá Vás charakterizuje pán Sepeši... ste duchom malý a vyplašený človek, ktorý poslušne slúži ako verný psíček „vyšším“ záujmom svojich pánov zo SFZ, požíva za to výhody a neštíti sa všade vyhlasovať, že to robí „zadarmo“ a pre „dobro futbalu“... po chodbách SFZ sa pri mene Sepeši hovorí „pri čom je Sepeši, to nedopadne dobre.“ Pri mne aspoň máte istotu, že ja sa Vám to naozaj nebojím priamo povedať a otvorene priznávam, že je mi z Vás na smiech, ako kopete tými svojimi nožičkami na všetky strany, len aby ste si vydupali glorifikáciu a zbavili sa ľudí, ktorí upozorňujú na Vaše prešľapy a prešľapy pánov, ktorým slúžite, len aby mohli nerušene hrať na svojom piesočku... tak si kľudne naďalej ohýbajte právo podľa svojho pomýleného vzoru, lebo ak ste si mysleli, že tým kohokoľvek vyrušíte z pokojného stavu, tak ste sa opäť raz prerátali... ja som si totiž pri Vás už zvykol na to, že najlepšia demagógia sa robí tam, kde nemáte žiadnu opozíciu a kde stačí zneužívať nerovnaké postavenie... tak si naďalej užívajte tú glorifikáciu pán Sepeši, aké perfektné riešenia pre slovenský futbal prinášate (určite je zaslúžená) a nezabudnite na jednu vec... pekne sa točiť korouhvičko, pekne po vetre,“ čím porušil princíp slušnosti v zmysle čl. 5, ods. 2, písm. d) stanov SFZ.

V druhom prípade „dňa 10. 3. 2020 uverejnil na svojom osobnom profile s názvom Peter Lukášek na sociálnej sieti verejný status v znení: „Prevalcoval Muchu?? Skôr sa veľmi dobre dohodol s Kováčikom a ostatnými papalášmi v SFZ. Muchu podporovalo viac ako 600 prevažne profesionálnych hráčov, Medveďa len 250 prevažne amatérskych hráčov... to teda naozaj „prevalcoval“… lebo keby fungovala demokratická kultúra aj v SFZ a do výkonného výboru volili svojho člena hráči (tak ako to je pri členoch VV za amatérsky futbal aj profesionálny futbal) a nie delegáti SFZ, ktorí zborovo poslúchli bafuňárov, tak si Medveď so svojimi pomýlenými víziami ani neškrtne... bolo to nechutné divadlo a tento pán miesto vo VV SFZ dostal za to, že bude poslušne dvíhať ručičku... naozajstná „výhra“ pre hráčov. Pokiaľ sa hráči intenzívne nebudú domáhať svojich práv, tak sa v slovenskom futbale nič nezmení...“, pričom pod tento status pripojil fotku, na ktorej je Tomáš Medveď, čím porušil princíp slušnosti, v zmysle čl. 5, ods. 2, písm. d) stanov SFZ.

Odvolacia komisia v oboch prípadoch zmenila rozhodnutie Disciplinárnej komisie SFZ a upustila od uloženia disciplinárnej sankcie z dôvodu, že k náprave postačuje samotné prerokovanie disciplinárneho previnenia v rámci disciplinárneho konania. Proti tomuto rozhodnutiu nie je prípustný žiadny opravný prostriedok.

Disciplinárka vystavila jednozápasovú stopku brankárovi Slovana Bratislava Matúšovi Ružinskému za červenú kartu v zápase rezervy „belasých“ s Banskou Bystricou, ako i Adekunleovi Issovi z Trebišova, ktorý bol vylúčený po druhej žltej karte. Tréner Komárna Miroslav Karhan zasa dostal pokutu 200 eur za kopnutie fľaše s vodou na hraciu plochu.

Pykali aj kluby. Banská Bystrica dostala za vulgárne pokriky fanúšikov v zápase so Slovanom B iba upozornenie. Liptovský Mikuláš ale musí za nedostatočnú usporiadateľskú službu v stretnutí s FC Košice zaplatiť 100 eur, pričom Košičania za vhodenie dresov na hraciu plochu a opakované vniknutie divákov na ihrisko až 250 eur. 

Celé znenie úradnej správy č. 3 si môžete prečítať TU.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia