spravy.sk spravy.sk

Reakcie na žreb EL: Staňo: Bude to o súbojoch, obranca DAC Kružliak je optimista
zdroj: foto: fcdac.sk

Reakcie na žreb EL: Staňo: Bude to o súbojoch, obranca DAC Kružliak je optimista

Súperom futbalistov MFK Ružomberok v 1. predkole Európskej ligy UEFA 2020/2021 bude Servette Ženeva, hrať sa bude na jeden zápas vo Švajčiarsku. Vicemajster MŠK Žilina dostal The New Saints z Walesu, duel sa uskutoční na Britských ostrovoch. Tretí tím uplynulého ročníka najvyššej slovenskej súťaže FC DAC 1904 Dunajská Streda sa v rovnakej fáze stretne s islandským FH Hafnarfjördur na súperovej pôde. Súboje 1. predkola sú na programe vo štvrtok 27. augusta.

reakcie zo slovenského tábora:

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Mal som také tajné želanie, aby sme hrali s waleským mužstvom The New Saints a doma. To nevyšlo a myslím si, že z tej trojice sme dostali najťažšieho súpera, dokonca na jeho štadióne, čo nám trochu komplikuje situáciu. Keďže sa však hrá bez divákov, tým sa výhoda domáceho prostredia neguje. FC Servette je klub s obrovskou tradíciou, no v posledných rokoch sa trochu trápil, keď bol aj v druhej lige, no vrátil sa späť a má ambíciu dostať sa tam, kde bol pred pár rokmi." 

Ján Maslo, kapitán Ružomberka: "Ťažký súper, zvučné futbalové meno, ale, ako vždy sa o postupe rozhodne na ihrisku. Už s tým nič nenarobíme, že nehráme doma, zbytočne špekulovať. Čo som pozeral, klub má pekný štadión a už sa naň aj na zápas teším. Z tej trojice, ktorá bola k dispozícii, si dáko človek nenavyberal. S chlapcami sme sa bavili o možných súperov ešte predtým, keď nebola známa posledná trojica. Bol to širší okruh mužstiev, takže dáko konkrétne sme sa nebavili. Vo Švajčiarsku som ešte nikdy nebol. Teraz je ale dôležité, aby sme sa na súpera dobre pripravili."

Zsolt Kalmár, kapitán DAC: "Všetky tri možné mužstvá by boli dosť silné, ja som však nevnímal ani tak súperov, ako náš cieľ, ktorým je postup. V každom prípade chceme tento zápas vyhrať, vieme že hráme vonku a vieme, že to bude ťažšie, pretože na severe je všetko iné, napríklad aj kvalita ihriska. Na Islande som ešte nehral, ale severský futbal som zažil v Dánsku, a ten je založený na dlhých nahrávkach, ziskoch odrazených druhých lôpt a mnohých súbojoch. S takýmto zápasom budeme rátať, isté je, že to bude veľký zápas."

Dominik Kružliak, obranca DAC Dunajská Streda: "V Európskej lige si už nenavyberáme ľahkého súpera. Hráme vonku na Islande, škoda, že sme nedostali zápas doma. Verím, že sa dobre pripravíme a že to zvládneme. V reprezentácii do 21 rokov sme hrali na Islande, prehrali sme tam 0:2. Verím, že to bude teraz opačne. Preferujú silový futbal. Favorit nie je. Počasie tam bude chladnejšie, keďže máme náročný program pred sebou, to by nám mohlo vyhovovať."

Karol Belaník, športový manažér Žiliny: "Tohto súpera mám zafixovaného ako pravidelného účastníka predkôl Ligy majstrov, ale v tejto sezóne skončili na druhom mieste. Pred šiestimi rokmi hrali dvojzápas so Slovanom Bratislava a podľa toho, čo si spomínam, pôsobili ako húževnatý tím, ale snažili sa hrať kultivovaný, kombinačný futbal. Nebol to vtedy jednoduchý dvojzápas a inak to nebude ani teraz, hlavne, keď budeme hrať na Ostrovoch. Ostrovný futbal je o nasadení, o vysokom počte súbojov, čiže sa na to budeme musieť pripraviť, pretože je to iný typ futbalu. Ťažko dopredu povedať, ako budú hrať. Musíme najskôr získať o súperovi nejaké aktuálne informácie."

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina: "Ostrovný futbal ma vždy osobne priťahoval. Budeme sa s tým musieť popasovať, určite to bude o súbojoch. Pozeral som si ich štadión, zdá sa mi, že majú rovnako umelý trávnik. Musíme sa k tomu postaviť čelom, je jedno s kým budeme hrať, určite budeme chcieť zvíťaziť. Súpera si bližšie zanalyzujeme a potom budeme múdrejší. Každopádne sa tešíme na tento duel."

Jakub Paur, kapitán MŠK Žilina: "Súpera príliš nepoznáme, nevieme, čo nás čaká. Dopredu môžem povedať iba to, že nás nečaká nič jednoduché. Chceme prekvapiť, pobiť sa o dobrý výsledok. Určite nepredáme kožu lacno."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia