spravy.sk spravy.sk

Rabiu si vyslúžil potlesk fanúšikov Nitry: Znamená to pre mňa veľa
zdroj: skslovan.com

Rabiu si vyslúžil potlesk fanúšikov Nitry: Znamená to pre mňa veľa

Futbalisti majstrovského Slovana Bratislava v otváracom kole nového ročníka Fortuna ligy deklasovali Nitru na jej trávniku 5:0. Okrem výkonu "belasých" zaujala aj situácia zo 73. minúty, keď sa stredopoliarovi hostí Ibrahimovi Rabiuovi ušiel veľký potlesk domácich tribún.

Rabiu strelil v zápase dva góly, najmä druhý mal noblesu i jednoduchosť zároveň. Nigérijský stredopoliar kraľoval v strede poľa, 29-ročný futbalista ukázal veľký prehľad a jeho výkon veľmi sympaticky ocenili aj diváci. "Atmosféra bola výborná, naši hráči podali dobrý výkon a ľudia ocenili kvalitu potleskom. Ibi má obrovskú formu a vidí to každý, možno aj ten, kto futbalu až tak nerozumie. Je na neho momentálne radosť pozerať," povedal po zápase tréner Ján Kozák.

Rabiua pri odchode z ihriska príjemne zaskočila reakcia nitrianskeho publika. Niet sa čomu čudovať, podobné uznanie kvality súperovho hráča sa na slovenských trávnikoch veľmi nenosí. "Vždy sa teším na ľudí, ktorí prídu na štadión. Snažím sa urobiť na ihrisku niečo, aby ľudia odchádzali domov z futbalu spokojní a šťastní. Ak dokážem potešiť aj priaznivcov súpera, tak je to len plus. Vážim si, že mi pri striedaní tlieskali nielen naši fanúšikovia, ale aj celý štadión. Znamená to pre mňa veľa," povedal Rabiu pre web Slovana.

Nitra - Slovan (8. august 2020) (10 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: ŠK Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia