spravy.sk spravy.sk

Trnavčania si na seba ešte len zvykajú, tri body pozitívnym impulzom
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Trnavčania si na seba ešte len zvykajú, tri body pozitívnym impulzom

Najlepší možný štart do novej sezóny majú za sebou futbalisti Trnavy. „Andeli“ sa v Michalovciach ujali vedenia už v 22. sekunde, keď hlavou do práznej brány skóroval Yao a nasmeroval svoj tím k víťazstvu. Rovnako hlavou sa presadil tesne pred prestávkou aj Ján Vlasko.

Trnava síce nebola herne lepším tímom a domáci jej neraz poriadne podkúrili, no zo Zemplína napriek tomu odišla s plným počtom bodov a čistým kontom. „Musíme byť spokojní. Prišli sme sem neinkasovať a neprehrať, to sa podarilo. Samozrejme, na niektorých z nás bolo vidieť herný deficit, ale verím, že každým kolom to bude lepšie a lepšie. Sme spolu ešte veľmi krátko, prakticky so všetkými som hral len druhýkrát. Ono si to sadne a pôjde to ešte lepšie,“ rozhovoril sa stredopoliar Ján Vlasko.

Rýchly gól, paradoxne, Spartaku až tak nepomohol. „Síce z nás spadol veľký kameň, no na druhej strane prišlo akési uspokojenie a trochu sme prestali hrať. Michalovce hrali veľmi dobre, mali tam nebezpečné pološance. Nakoniec sme ale my strelili dva góly a vyhrali,“ radoval sa 30-ročný rodák z Bojníc, ktorý v Trnave pôsobí už tretíkrát: „Vždy som vravel, že tu je môj domov. Hoci som mal ponuky z Maďarska či Česka, rozhodol som sa prísť do Trnavy. Skladá sa tu veľmi zaujímavý tím, dnes nám ešte chýbali Bukata a Turňa, navyše by ešte mali prísť nejakí noví hráči. Keď budeme v plnej sile, bude to dobré.“

V útoku sa predstavil ďalší skúsený ofenzívny univerzál Erik Pačinda, ktorý sa do slovenskej ligy vrátil po dvoch rokoch. „Na to, že sme hrali prvý zápas a ešte nie sme poriadne zohratí, to bolo celkom fajn. Máme tri body, to je najpodstatnejšie. Osobne sa mi hralo celkom dobre, mal som aj dve šance, škoda, že som ich nepremenil. Dôležité je ale víťazstvo. Už však myslíme na domáci zápas s Ružomberkom. Naši fanúšikovia boli v Michalovciach fantastickí, ďakujeme im, že nás prišli podporiť. Už sa na nich tešíme doma,“ dodal 31-ročný Košičan.

Michalovce - Trnava (8. august 2020) (7 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia