spravy.sk spravy.sk

Varane potopil Real, prehru zobral na seba: Zlyhal som. Je mi to ľúto
zdroj: TASR/AP

Varane potopil Real, prehru zobral na seba: Zlyhal som. Je mi to ľúto

Na francúzskeho futbalového obrancu Realu Madrid Raphaela Varana sa po piatkovej osemfinálovej odvete Ligy majstrov 2019/2020 spustila silná vlna kritiky. Po jeho dvoch obrovských chybách v zápase na pôde Manchestru City prehral "biely balet" 1:2 a s prestížnou súťažou sa rozlúčil.

"Varane urobil tímu harakiri", znel titulok španielskeho denníka El Mundo, Marca na hlavnej stránke elimináciu 13-násobného európskeho šampióna okomentovala: "Dva darčeky a odchod domov". Probarcelonský Mundo Deportivo na titulke skonštatoval: "Real dostal K.O.".

Dvadsaťsedemročný francúzsky majster sveta z Ruska 2018 urobil v oboch polčasoch po jednej hrubej chybe, najprv zaváhal v rozohrávke a potom pri malej domov. Profitovali z nich Raheem Sterling a Gabriel Jesus, hosťom nepomohol ani gól Karima Benzemu. Varanemu v stopérskej dvojice chýbal odskúšaný partner a kapitán Realu Sergio Ramos. Ten ešte vo februári pred koronapauzou v závere prvého súboja na Santiago Bernabeu dostal červenú kartu a v odvete nemohol hrať.

Varane sa po zápase postavil pred novinárov, chlapsky vzal prehru na svoje plecia a ospravedlnil sa. "Musím sa k tomu postaviť a prehru zobrať na seba. Musím za ňu prevziať zodpovednosť. Takéto dve chyby nedokážem vysvetliť, lebo som sa cítil na ihrisku dobre," citovala ho agentúra AFP. "Je mi ľúto spoluhráčov, pretože odviedli svoju prácu. Za moje chyby sme draho zaplatili, na takejto úrovni pre ne nie je miesto. Na ihrisku sme odovzdali všetko, no niekedy jednoducho padnete. Dnes som zlyhal ja a musím to priznať," dodal Varane.

Manchester City - Real Madrid (7. august 2020) (8 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia