spravy.sk spravy.sk

Novú sezónu Bundesligy by mal otvoriť Bayern, prekaziť to môže jediná vec
zdroj: foto: TASR/AP

Novú sezónu Bundesligy by mal otvoriť Bayern, prekaziť to môže jediná vec

Nemecký futbalový majster Bayern Mníchov nastúpi v 1. kole nového ročníka Bundesligy 2020/2021 v piatok 18. septembra doma proti Schalke 04 Gelsenkirchen v otváracom súboji ročníka. To však len v tom prípade, ak nepostúpi do finále Ligy majstrov 2019/2020 v Lisabone, ktoré sa bude hrať 23. augusta.

Ak Bavori budú hrať finále LM, prvým zápasom bundesligovej sezóny bude duel Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach, informovala v piatok agentúra DPA. "Zvyčajne otvára sezónu úradujúci majster. V prípade, že by ale v 1. kole nemohol hrať v piatok 18. septembra, ale až v pondelok, hral by sa duel dvoch Borussií. Bayern by tak mal dostatok času na prípravu na novú sezónu," uviedlo vedenie nemeckej DFL.

Ďalšími zápasmi 1. kola budú okrem iných aj súboje víťaza 2. bundesligy Arminie Bielefeld vo Frankfurte, resp. ďalší nováčik zo Stuttgartu privíta Freiburg.

Bayern, ktorý získal v uplynulej sezóne double, nastúpi proti vicemajstrovi Borussii Dortmund v súboji Superpohára v Mníchove 30. septembra. Ligové derby FCB - BVB sa budú hrať v 7. kole (6.-8. novembra), resp. v 24. kole (5.-8. marca) najprv v Dortmunde, potom v Mníchove. DFL však upozorňuje, že program môže ovplyvniť situácia s pandémiou koronavírusu. V Nemecku by sezónu mali uzavrieť 22. mája 2021 po finále Pohára DFB, aby sa mohla reprezentácie dostatočne pripraviť na presunuté EURO 2020. Vedenie ligy tiež dúfa, že štátne orgány povolia do určitej miery aj prítomnosť divákov na štadiónoch. Uplynulý ročník sa pre koronakrízu dohral bez divákov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern Mníchov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia