spravy.sk spravy.sk

Posledná sezóna Igora Žofčáka? Stále vládzem, odkazuje kapitán Michaloviec
zdroj: TASR

Posledná sezóna Igora Žofčáka? Stále vládzem, odkazuje kapitán Michaloviec

V jednom z rozhovorov povedal, že s kariérou skončí, až keď bude najhorší. To sa však tak skoro rozhodne nestane. Tridsaťsedemročný Igor Žofčák síce už pravidelne netrénuje s tímom, ba dokonca ani nenastupuje do všetkých zápasov, no napriek tomu stále patrí medzi najlepších hráčov MFK Zemplín Michalovce.

Skúsený matador odštartoval svoju profesionálnu kariéru už pred takmer dvadsiatimi rokmi v drese Ružomberka. Za rodné Michalovce si na najvyššej úrovni zahral až o pätnásť rokov neskôr. V roku 2016 sa vrátil domov s cieľom pomôcť Zemplínčanom. A zatiaľ, čo okolo neho sa zo sezóny na sezónu mužstvo obmieňa, on zostáva.

„Futbal ma baví, ešte stále ma napĺňa,“ priznal skúsený stredopoliar, hoci je o ňom už verejne známe, že ešte viac než futbal pre neho aktuálne znamená jeho civilné zamestnanie. Žofčák pracuje ako finančný poradca. Aj preto sa čoraz častejšie špekuluje o tom, kedy zavesí kopačky na klinec. „To neviem, ale vládať stále vládzem. Uvidíme, ako sa to všetko bude vyvíjať. Nemám na mysli sezónu, ale skôr môj mimofutbalový čas. Ak to všetko bude fungovať ako doteraz, tak uvidíme, dokedy ma to ešte bude baviť,“ načrtol niekdajší hráč Sparty Praha, Jablonca, Slovana Bratislava či maďarskej Nyíregyházy.

Igor Žofčák
Igor Žofčák (foto: TASR)

Po sezóne ovplyvnenej koronakrízou opustili Michalovce tradičné opory na čele s brankárom Kirom či stredopoliarmi Gričom, Dankom a Turíkom. Fanúšikovia sa obávajú, že po dvoch úspešných sezónach (5. a 6. miesto vo Fortuna lige, pozn.) čaká žlto-modrých tabuľkový prepad. „Každý polrok sa o tom bavíme a nakoniec je tá sezóna celkom úspešná. Uvidíme, ako to dopadne. Samozrejme, chalani, ktorí tu boli, boli veľmi dobrí hráči. Taký je momentálne u nás v klube koncept, nič sa s tým nedá robiť. Máme kvalitného trénera, a keď ho budeme počúvať, tak nemám obavy o naše umiestnenie,“ pochválil Žofčák trénera Jozefa Majoroša.

S 42-ročným kormidelníkom si „Žofa“ výborne rozumie a na ihrisku je jeho predĺženou rukou. „S trénerom sme sa o tom bavili. Mojou úlohou je, aby sa mladí hráči posúvali. Ja sa už futbalovo neposuniem, ale môžem odovzdať svoje skúsenosti a poradiť chalanom na ihrisku i mimo neho. Aby na sebe ešte viac makali, ak to chcú dotiahnuť aj ďalej ako je slovenská liga,“ priblížil svoje úlohy miláčik michalovského publika, ktorý sa neobáva toho, že by novozložený tím, prešpikovaný legionármi, nedosahoval dobré výsledky: „Možno chvíľu potrvá, kým si na ihrisku sadneme, mimo ihriska ale nemáme žiadny problém. Najdôležitejšie bude čo najskôr si zvyknúť na koncept trénera. Ale v kádri máme mladých chalanov, ktorí by s tým nemali mať problém.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia