spravy.sk spravy.sk

Balaj odmietol ponuky zo zahraničia, rozhodol sa vrátiť do rodného mesta
zdroj: fcvion.sk

Balaj odmietol ponuky zo zahraničia, rozhodol sa vrátiť do rodného mesta

Slovenský futbalový klub FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble podpísal ročný kontrakt s útočníkom Filipom Balajom. Dvadsaťtriročný rodák z Moraviec pôsobil naposledy v Žiline, kde sa mu predčasne, spolu s ďalšími hráčmi počas pandémie koronavírusu, skončil kontrakt.

"S Filipom sme boli v kontakte takmer dva mesiace. V posledných dňoch veľmi intenzívne. Išli sme si za svojím cieľom a napokon bol pre nás odmenou podpis kontraktu. Do ofenzívy a hlavne na hrot útoku nám prichádza veľká kvalita. Tešíme sa o to viac, že ide o rodáka zo Zlatých Moraviec, chlapca z nášho regiónu. Rokovania neboli jednoduché, keďže sme súperili s viacerými väčšími klubmi zo Slovenska, Česka, ale i zahraničia. O to viac sme radi, že hráč sa rozhodoval na základe viacerých aspektov. Náš klub vníma ako stabilizovaný, férový, seriózny, kde môže rozvíjať svoj futbalový talent, pomôcť ViOn-u a prípadne sa neskôr posunúť v kariére ďalej. Vážime si, že je Filip u nás. Veríme, že spolu zažijeme pekné a úspešné chvíle. Špeciálne poďakovanie patrí jeho agentovi Milanovi Lednickému, ktorý sa na transfere výrazne podieľal," uviedol pre oficiálnu stránku klubu generálny manažér Marek Ondrejka.

Balaj futbalovo vyrástol v Nitre, kde sa prebojoval až do hlavného mužstva. V 74 zápasoch strelil 34 gólov, vďaka čomu si ho vyhliadla Žilina. V jej drese naskočil do 69 stretnutí a sieť napol šestnásťkrát.

Filip Balaj
Filip Balaj si v jednom tíme zahrá aj so svojim mladším bratom Martinom (foto: fcvion.sk)

"Pocity sú fajn. Teším sa, že som tu. Budem sa snažiť na ihrisku dokázať a hlavne splatiť dôveru, ktorú do mňa klub vložil. ViOn poznám, rovnako viacerých hráčov, ktorí sú tu. S niektorými som hrával. Všetko je super. Už nech hráme, chýba mi to. Nie je príjemné, keď ste bez futbalu dlhší čas. Ani tie individuálne tréningy nie sú bohviečo, pretože som zvyknutý byť v kolektíve. Teším sa na chalanov, prostredie a všetko okolo, čo nás čaká," uviedol Balaj, ktorý sa v tíme stretne s mladším bratom Martinom.

"Veľa ľudí sa ma pýtalo, či by som si s ním chcel niekedy zahrať. Vždy som hovoril, že by to bolo výborné v staršom veku. Takéto veci prináša život. Či je to teraz alebo o desať rokov, na tom nezáleží. Som za to rád. Budem sa mu snažiť posunúť moje, aj keď malé, skúsenosti. Často sa spolu rozprávame o futbale. Teším sa, že je tu. Ako môžem pomôcť jemu, takisto on môže pomôcť mne," dodal Filip Balaj.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia