spravy.sk spravy.sk

Skalicu podporuje aj hokejová legenda, Pálffy verí v postup do Fortuna ligy
zdroj: mfkskalica.sk; futbalnet.sk

Víťazstvom 3:0 vstúpili do novej sezóny II. ligy futbalisti Skalice, ktorí na domácom štadióne zdolali Petržalku. Úvodný duel ročníka si nenechal ujsť ani bývalý hokejový reprezentant Žigmund Pálffy.

„Verím, že uvidíme kvalitný futbal,“ povedal pre futbalnet.sk ešte pred stretnutím 48-ročný skalický rodák, ktorý zápasy zeleno-bielych navštevuje pravidelne: „Na futbal chodím každý víkend. Je dôležité, aby ma bavilo sledovať zápasy a skalický futbal ma veľmi baví.“

Zverenci trénera Jozefa Kostelníka položili základy svojho víťazstva už v prvom polčase, keď v 4. minúte otvoril skóre Šebesta a polhodine hry sa k nemu pridal Šulc. Definitívnu bodku za stretnutím dal v predposlednej minúte Mizerák. Skaličania tak sezónu, v ktorej oslavujú storočnicu klubu, odštartovali tým najlepším možným spôsobom.

„Verím, že v tejto sezóne sa to chalanom už podarí a postúpia do Fortuna ligy,“ zaželal klubu Pálffy, ktorý ale dobre vie, že aj Skalica po korona pauze značne obmenila káder a aktuálne nepatrí medzi najväčších favoritov na postup: „Viem, že niekoľko futbalistov odišlo, ale verím, že to nebude veľká strata. Neviem, čo bolo za odchodom hráčov, dúfam, že to vedenie klubu dobre poskladalo.“

V 2. kole nastúpi MFK Skalica na pôde rezervy bratislavského Slovana. Duel je na programe v nedeľu 9. augusta o 17.00 h.