spravy.sk spravy.sk

Talentovaný Nebyla odmietol zahraničné ponuky, podpísal zmluvu s DAC-om
zdroj: dac1904.sk

Talentovaný Nebyla odmietol zahraničné ponuky, podpísal zmluvu s DAC-om

Dunajská Streda má ďalšiu posilu. Na Žitný ostrov prichádza slovenský mládežnícky reprezentant Sebastian Nebyla. Bývalý hráč anglického West Ham United podpísal so žlto-modrými zmluvu na dva roky s opciou na ďalšiu sezónu.

„Veľmi sa mi páči tréningové centrum klubu a našiel som tu skvelých hráčov a skvelý realizačný tím. Toto všetko som zobral do úvahy pri zvažovaní ponuky a som rád, že som tu. Teší ma tiež, že som podpísal zmluvu, pretože tá pauza bola dlhá a konečne sa môžem zapojiť do tréningového procesu. Som vďačný za túto príležitosť. Mojou ambíciou je zbierať štarty v slovenskej lige, vžiť sa do mužského futbalu. Budem pre to robiť maximum," cituje dac1904.sk 18-ročného rodáka z Nemeckaktorý od dvoch rokov vyrastal v Trnave a s futbalom začínal v tamojšej Lokomotíve. Do žiackeho veku hrával na krídle, po prestupe do Spartaka sa udomácnil v strede poľa. Od roku 2018 pôsobil u "kladivárov", kde v tímoch U18 a U23 takisto nastupoval v srdci zálohy.

V lete mal Nebyla aj ponuky zo zahraničia, no napokon sa rozhodol pre DAC. „Som kreatívny futbalista, ktorý chce vyhrať každý zápas a pomôcť mužstvu k víťazstvám," opísal svoje silné stránky talentovaný mladík.

zdroj: youtube.com/DAC 1904

Odporúčame

Najnovšie z klubu: DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia