spravy.sk spravy.sk

FOTO: Košický nováčik v tretej lige odštartoval remízou, Gere: Bude to lepšie
zdroj: jäzva

FOTO: Košický nováčik v tretej lige odštartoval remízou, Gere: Bude to lepšie

Košice už niekoľko rokov nemajú zástupcu v najvyššej súťaži. V druhej lige donedávna pôsobila Lokomotíva, ktorú v minulej sezóne nahradil iný mestský klub FC. „Loky“ padla až do piatej ligy, no na druhej strane, do III. ligy Východ sa prebojoval „univerzitný“ klub Slávia TU Košice.

V nedeľu si slávisti odkrútili debut v najvyššej regionálnej súťaži a na vlastnej koži pocítili kvalitatívny rozdiel medzi štvrtou a treťou ligou. S Krompachmi remizovali 1:1, pričom od 9. minúty museli po góle hosťujúceho Jochmana doťahovať manko. Vyrovnať sa ešte v prvom polčase podarilo Pavlovi Geremu, inak aj úspešnému reprezentantovi Slovenska v malom futbale. Viac gólov ale domáci, napriek hernej prevahe, nepridali.

„Sme sklamaní, že sa to skončilo remízou. V prvom polčase sa celý čas hralo prakticky na jednu bránu, po zmene strán sme si už vytvorili menej šancí. Ale nič sa nedeje, ideme ďalej. Budeme bojovať a pomaly sa to rozbehne,“ rozhovoril sa Pavol Gere, ktorý v 27. minúte utešenou strelou stanovil konečnú podobu skóre: „Bol tam aj mierny teč, no hlavné je, že to padlo do siete. Máme aspoň jeden bod.“

Slávia TU Košice - Krompachy
Nováčik tretej ligy východ Slávia TU Košice v úvodnom kole remizoval s Krompachmi (foto: jäzva)

Napriek faktu, že pre nováčika to bol prvý zápas v tretej lige, z tábora Slávie TU bolo po remíze s Krompachmi cítiť sklamanie. „Súper dobre bránil. Vzadu mali vysokých hráčov, takže sme nemohli hrať po vzduchu. Skúšali sme to po zemi, no vychádzalo nám to iba po šestnástku. Bolo ťažké presadiť sa cez defenzívu súpera, nešlo nám to ani individuálne tak, ako sme boli zvyknutí. Určite čoskoro prídu aj zápasy, keď sa to zmení,“ verí 26-ročný obranca. 

Hoci sú Košičania nováčikom, očakáva sa, že budú akýmsi čiernym koňom „východniarskej“ tretej ligy. Vo svojom strede totiž majú aj nové posily so skúsenosťami z vyšších súťaží - obrancov Ľubomíra Korijkov a Ladislava Šostáka či stredopoliara Radoslava Človečka. „Mužstvo máme kvalitné, aj preto verím, že od zápasu k zápasu to bude z našej strany lepšie. Ešte sa trochu zohrávame, pričom program je náročný. Už v stredu nás čaká ďalší zápas v Lipanoch. Výhodou je, že máme teraz široký káder a tréner môže zostavu obmeniť,“ pochvaľuje si Gere.

Slávia TU Košice - Krompachy (2. august 2020) (26 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia