spravy.sk spravy.sk

Obliatie rozhodcu pivom či odkopnutie lopty. Disciplinárka riešila netradičné prípady
zdroj: jäzva

Obliatie rozhodcu pivom či odkopnutie lopty. Disciplinárka riešila netradičné prípady

Po uplynulom týždni sa Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) zaoberala prevažne trestami za žlté a červené karty v zápasoch 1. kola Slovnaft Cup-u, riešila však i staršie prípady, týkajúce sa klubov, resp. ich fanúšikov.

Spomedzi trestov za kartové napomínanie stojí za zmienku jednozápasová stopka pre novú posilu Spartaka Trnava Mareka Václava, ktorý bol vylúčený ešte v drese Dubnice po druhej žltej karte v odvetnom zápase baráže o postup do Fortuna ligy proti Nitre. Kvôli tomu skúsený krajný bek vynechá úvodné kolo nového ročníka Fortuna ligy. 

V Slovnaft Cup-e sa prečinili fanúšikovia viacerých klubov. Za použitie pyrotechniky fanúšikmi zaplatí MŠK Fomat Martin pokutu vo výške 100 eur, domáci klub Attack Vrútky zasa dostal pokarhanie za to, že usporiadateľská služba nezabránila hosťujúcim priaznivcom prepašovať pyrotechniku na štadión. Rovnako s upozornením obišiel aj MFK Baník Veľký Krtíš, ktorého fanúšik v pohárovom zápase s Fiľakovom takisto použil pyrotechniku.

Zápas medzi Finticami a Prešovom narušil divák pod vplyvom alkoholu, ktorý dokonca vstúpil na ihrisko. Domáci klub dostal od disciplinárky pokarhanie. Naopak, Tatran dostal pokutu 100 eur za vniknutie divákov na ihrisko a odkopnutie lopty divákom smerom na hraciu plochu v prerušenej hre. No a na záver dostal pokutu 300 eur 1. FC Buzitka za HNS divákov (sotenie AR2 do pleca a obliatie pivom pri odchode z hracej plochy) a nedostatočnú US (nezabezpečenie bezpečného odchodu delegovaných osôb z hracej plochy) po stretnutí s TJD Príbelce.

Disciplinárka tiež vzala na vedomie stanovisko FC Spartak Trnava za HNS divákov (vulgárne pokriky, hrubé urážky, vhodenie plastových pohárov na hraciu plochu, vniknutie diváka domácich na hraciu plochu počas stretnutia a použitie pyrotechniky) a nedostatočnú US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) vo finálovom zápase play-off o Európsku ligu proti Ružomberku. „Andelom“ uložila finančnú pokutu 500 eur a zároveň im uložila trest v podobe odohratia jedného domáceho stretnutia bez divákov v sektoroch 01 až 05 a 29 až 33, s podmienečným odkladom do 31. októbra 2020.

Senát DK vzal na vedomie žiadosť hráča Ladislava Šostáka o zmenu DS a podmienečne upustil od výkonu jej zvyšku (5 mesiacov), pričom určil skúšobnú dobu do 31. decembra 2021. 

V prípade štvorice Róbert K., Juraj R., P. B. a Dezider F. senát DK rozhodol, že za spáchanie disciplinárneho previnenia – Narušenia regulárnosti súťaže, podľa čl. 52/2a DP, v znení účinnom do 20.6.2018 ukladá DS – pozastaví výkon akejkoľvek funkcie na 7 rokov, podľa čl. 52/3b DP, v znení účinnom do 20.6.2018, od 12.7.2018. Predbežné ochranné opatrenie sa započíta do trvania uloženej DS.

Celé znenie najnovšej úradnej správy SFZ č. 2 si môžete prečítať TU.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia