spravy.sk spravy.sk

Senica angažovala niekdajší veľký ofenzívny talent Slavie Praha
zdroj: fksenica.eu

Senica angažovala niekdajší veľký ofenzívny talent Slavie Praha

Ďalšou novou tvárou v FK Senica je český útočník Oskar Fotr, ktorý sa dohodol s vedením na dvojročnom kontrakte s opciou. Dvadsaťštyriročný zakončovateľ je odchovancom Slaive Praha. So Záhorákmi trénuje už od začiatku letnej prípravy.

„Moje pocity sú úžasné, som rád, že tu môžem byť a že som od klubu dostal šancu. Je to pre mňa rozhodne veľký posun, prvú ligu chce hrať každý futbalista," rozhovoril sa pre fksenica.eu Fotr, ktorý odohral aj prípravné zápasy proti Blansku a Linzu, pričom v druhom sa prezentoval gólom a asistenciou: „Ihneď po príchode do klubu ma ohúril štadión, ktorý sa mi veľmi páči. Rovnako tak aj kvalitný trávnik, ktorý je na vysokej úrovni. Kabína je rovnako skvelá, všetci v nej komunikujú navzájom a držia spolu, čo sa mi veľmi páči. Tempo tréningov ma v úvode trochu šokovalo, sám seba som sa pýtal, kam som to prišiel (smiech). Postupne som si však na to zvykol, páči sa mi, akým štýlom prebiehajú tréningy. Cítim, že sa tu môžem zlepšovať.“

Fotr patril medzi veľké nádeje „zošívaných“, v mladšom doraste sa 50 gólmi pričinil k triumfu Slavie v súťaži U16. V sezóne 2012/13 už nastupoval v kategóriách U17 a U19, v ktorých nastrieľal spolu 33 gólov a bol najlepším strelcom Slavie v dorasteneckých kategóriách. Posledné tri sezóny obliekal dres druholigového FC Vlašim, v drese ktorého odohral 75 súťažných zápasov s bilanciou 20 gólov.

„Prakticky celú mládež som strávil v Slavii Praha. Dostal som sa až do A-tímu, kde som neodohral ligový zápas, pripísal som si však nejaké štarty v ligovom pohári. Potom nasledovalo hosťovanie vo Varnsdorfe, po skončení zmluvy v Slavii Praha som pôsobil posledné tri roky v FC Vlašim,“ vymenoval svoje doterajšie pôsobiská český zakončovateľ a na margo cieľov na Slovensku dodal: „Chcem byť úspešný s tímom, to je hlavný cieľ. Osobne beriem túto šancu ako veľkú príležitosť. Verím, že dokážem tímu pomôcť a spoločne sa nám podarí tímový úspech.“

„Jednou z prioritných oblastí, ktoré sme potrebovali v našom mužstve posilniť bol post útočníka. Každopádne, na Oskara sme dostali tip, je odchovancom Slavie Praha, patril k obrovským talentom českého futbalu. Ponúkame mu unikátnu šancu v najvyššej súťaži na to, aby sa presadil a potvrdil svoju mládežnícku povesť. Sme presvedčení, že u nás dostane dostatočný priestor, aby potvrdil svoj talent a pobil sa o svoje miesto v zostave. Boli by sme radi, keby sme v najbližších dňoch dotiahli posledné posilnenie a mali tak káder pripravený pred začiatkom Fortuna ligy," nechal sa počuť športový riaditeľ klubu Filip Holec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia