spravy.sk spravy.sk

Ďalší Islanďan vo Fortuna lige, po Trnave už aj v Senici
zdroj: fksenica.eu

Ďalší Islanďan vo Fortuna lige, po Trnave už aj v Senici

Za dva dni pribudol do slovenskej Fortuna ligy druhý futbalista z Islandu. Len v stredu Spartak Trnava podpísal kontrakt s talentovaným Birkirom Valurom Jónssonom a vo štvrtok prišiel z Islandu do Senice Nói Snaehólm Ólafsson.

Dvadsaťšesťročný defenzívny futbalista sa s vedením klubu dohodol na dvojročnom kontrakte s ročnou opciou."Som veľmi šťastný, myslím si, že futbal v Senici ožíva, do klubu prišlo množstvo nových tvárí. Motivácia je pre mňa obrovská, chcem byť súčasťou nového začiatku v Senici. Fanúšikom klubu chcem ukázať našu islandskú mentalitu, vďaka ktorej dokážeme tvrdo pracovať," rozhovoril sa pre fksenica.eu pravý bek, ktorý sa k Záhorákom pripojil počas druhého dňa letnej prípravy a odohral už zápasy proti FK Blansko a LASK Linz.

"Nastupujem na pozícii pravého obrancu, v minulosti som hrával na pozícii stopéra či defenzívneho záložníka. Dokážem teda zaskočiť na viacerých pozíciách. Na ihrisku sa snažím vždy odovzdať všetko, tvrdo pracujem, vyznávam skôr agresívnejší štýl hry, zároveň však rád pracujem s loptou,"
povedal o sebe rodák z Reykjavíku, ktorý naposledy hrával v druholigovom švédskom mužstve Syrianska FC: "Z toho, čo som mohol doteraz vidieť, mám pocit, že na Slovensku je futbal viac technickejší ako vo Švédsku. U nás sa hrá viac do tela, futbal je fyzickejší a založený na nakopávaných loptách. Rozhodne nechcem povedať, že futbal na Slovensku nie je fyzicky náročný, celkovo si ale myslím, že tu sa hrá oveľa viac technickejšie."

"V Ólafssonovi sme získali spoľahlivého, tvrdého a charakterovo veľmi dobrého obrancu, ktorý je typickým predstaviteľom škandinávskej futbalovej školy. Veľmi rýchlo zapadol do kolektívu, je skromný, vďačný a prípravený tvrdo bojovať za senické farby. Je pre nás podstatné, aby hráči ktorí prichádzajú do kabíny boli pripravení nielen športovo, ale aj osobnostne. Pevne verím, že jeho charakterové črty sa prejavia aj v tvrdých súbojoch na ihrisku. Okrem spoľahlivej defenzívy má určite čo ponúknuť aj smerom dopredu, na skúške presvedčil aj trénerský štáb a teraz je už len na ňom, ako naloží so svojou šancou hrať v najvyššej súťaži,"
povedal na margo čerstvej akvizície športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia