spravy.sk spravy.sk

Dybala ukázal veľké srdce, pridal sa k charitatívnej organizácii Common Goal
zdroj: TASR/AP

Dybala ukázal veľké srdce, pridal sa k charitatívnej organizácii Common Goal

Útočník Juventusu Turín Paulo Dybala sa pridal k futbalovej charitatívnej organizácii Common Goal. Dvadsaťšesťročný Argentínčan sa pripojil k Jürgenovi Kloppovi, Matsovi Hummelsovi, kapitánke americkej ženskej reprezentácie Megan Rapinoeovej či spoluhráčovi Giorgiovi Chiellinimu. Členovia tejto organizácie pravidelne venujú percento zo svojho príjmu na dobročinné účely.

V súčasnosti má Common Goal podľa periodika The Guardian 159 prispievateľov, Dybala je prvá hviezda z Južnej Ameriky. "Na charitu som prispieval aj v minulosti, ale anonymne, pretože účelom nebolo získať publicitu. Teraz si však myslím, že naša skupina je tím, ktorý chce pomôcť menej šťastným ľuďom," uviedol Dybala podľa The Guardian.

Futbalisti, ktorí sa pripoja k platforme Common Goal, môžu sami rozhodovať, na čo sa ich peniaze použijú. Dybala avizoval, že neplánuje podporovať iba projekty v jeho rodnej krajine, ale aj v Izraeli, Palestíne, Pakistane, Indii či Rwande: "Rozhodli sme sa spoločne s rodinou a mojimi ďalšími spolupracovníkmi. Hlavne mame sa tento projekt veľmi páči a teší sa, že bude jeho dôležitou súčasťou."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia