spravy.sk spravy.sk

Kozák po prehre so Slováckom: Vyriešime si to medzi sebou v kabíne
zdroj: TASR

Kozák po prehre so Slováckom: Vyriešime si to medzi sebou v kabíne

Bratislavský Slovan odohral tretí zápas za piaty deň. Letnú prípravu odštartoval tesným víťazstvom nad Skalicou (1:0), nasledovala remíza s MOL Fehervár (2:2) a v stredu prehra so Slováckom (3:4), po ktorej tréner Ján Kozák vôbec nebol spokojný.

„Belasí“ v zápase s deviatym tímom uplynulej sezóny českej najvyššej súťaže trikrát vyhrávali. Skóre duelu otvoril v 22. minúte Ožbolt, na 2:1 zvyšoval v 33. minúte Daniel a na 3:2 v 53. minúte z pokutového kopu Holman. Úradujúci slovenský majster napriek tomu vedenie neudržal a prehral 3:4.

„Potvrdilo sa, že keď hráči nie sú dostatočne skoncentrovaní a nastavení na zápas, tak to potom na ihrisku takto dopadne. Určite sa takto nechceme prezentovať, pričom v rámci posledného roka sme sa týmto spôsobom v lige, pohári či príprave ani neprezentovali. Hráči počas prípravy bojujú o svoje miesta v tíme i zostave. Pokiaľ si niektorí myslia, že si miesto zaslúžia takýmto prístupom ako dnes, tak sú na omyle. Určite si to medzi sebou vyriešime v kabíne. Zakladáme si na pevnej defenzíve, no dnes sme boli vo vlastnej šestnástke nedôrazní, robili sme chyby, z čoho plynuli inkasované góly,“ neskrýval nespokojnosť tréner Slovana Ján Kozák ml.

Jeho tím má pred štartom novej sezóny poriadne náročný program, no to podľa hlavného kouča neposlúži ako výhovorka. „Takto sme si to nastavili a vedeli sme, do čoho ideme. Chceli sme, aby hráči dostali čo najväčšiu porciu minút, čo sme si splnili. V takom teple ako dnes však futbalista nemôže robiť veci naviac, naopak, musí sa koncentrovať na to, kvôli čomu je na ihrisku, a to si splniť na sto percent. A pokiaľ mu zostanú sily, tak môže skúsiť niečo navyše. Znovu však zopakujem, že chyby, ktoré sme dnes urobili pri bránení, nie sú akceptovateľné,“ zdôraznil syn bývalého reprezentačného kormidelníka.

Do posledných dvoch prípravných zápasov zasiahli všetci hráči z kádra, s výnimkou brankára Dominika Greifa a krídelníka Mohu. „Obaja chýbali zo zdravotných dôvodov. Dominika trápilo ochorenie, no ak sa nič neskomplikuje, zajtra by mal začať zľahka trénovať. Moha mal problémy s členkom, no na najbližší zápas by mal byť k dispozícii,“ ubezpečil v rozhovore pre skslovan.com Kozák ml.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: ŠK Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia