spravy.sk spravy.sk

Banská Bystrica opäť s najvyššími cieľmi, Smädo: Čaká nás najťažší rok v histórii Dukly
zdroj: Lukáš Urbašík

Banská Bystrica opäť s najvyššími cieľmi, Smädo: Čaká nás najťažší rok v histórii Dukly

Hoci počas minulej sezóny dlho patrila Banská Bystrica medzi najväčších ašpirantov na postup do Fortuna ligy, napokon to „vojakom“ nevyšlo. Koronakrízou poznačený záver ročníka Dukla nezvládla, priamy postup sa nekonal a zverenci trénera Stanislava Vargu sa neprebojovali ani do baráže. Vedenie klubu ale verí, že podariť sa to môže v novej sezóne, ktorá odštartuje už cez víkend.

Tesne pred štartom nového ročníka sa k fanúšikom banskobystrickej Dukly prihovoril prostredníctvom klubového webu generálny manažér Milan Smädo, ktorý naznačil i ambície „vojakov“. 

„Pred pár dňami skončil futbalový ročník 2019/2020. Touto cestou chcem poďakovať všetkým priaznivcom banskobystrickej Dukly za podporu, ktorej sa nám dostalo. Na aktíve II. Futbalovej ligy, kde sme si vypočuli hodnotenie o sledovanosti II. Ligy musíme vyjadriť spokojnosť. Banskobystrická Dukla bola najsledovanejším mužstvom v celej súťaži a na futbalnete len zápas Poprad – Banská Bystrica, sledovalo 28.000 divákov, čo je absolútny rekord všetkých súťaží a zápas Dubnica – Banská Bystrica – 8.000 priaznivcov. Najsledovanejším mužstvom celej II. Ligy v zápasoch vonku sme tiež boli my. Tieto čísla ukazujú, že futbal, ktorý sa robí hlavne pre divákov sa v Banskej Bystrici oplatí robiť. Za vašu sledovanosť a priazeň k Dukle Vám všetkým patrí veľké uznanie a poďakovanie,“ povedal čelný predstaviteľ klubu pre mfkdukla.sk.

poslanec Mestského zastupiteľstva mesta Banská Bystrica Milan Smädo
Milan Smädo netají, že Dukla bude mať v II. lige len tie najvyššie ambície (foto: TASR)

„Chcem ďalej poďakovať vedeniu Mesta Banská Bystrica, zvlášť primátorovi, poslancom i sponzorom, spolupracujúcim médiám, školám, vedeniu Dukly, pracovníkom Dukly, všetkým trénerom, vedúcim od A mužstva až po prípravky, za ich prácu a dosiahnuté výsledky. Niektorí z vás sú nešťastní, že sme dobrý rok nezavŕšili postupom do I. ligy, k čomu sme boli veľmi blízko. My sme však svoj cieľ splnili a nad nikým nie treba lámať palicu, i keď to mrzí aj nás. V systéme, ktorý máme nastavený na 5 rokov, ešte môžeme absolvovať 2 pokusy o postup do I. ligy. Netreba zabudnúť, že medzi tým budeme mať vybudovaný štadión na Štiavničkách a vlastné zázemie v mládežníckom centre v Radvani. To ku svojej práci veľmi potrebujeme a verím spolu s vami, že sa toho v budúcom roku konečne dočkáme. Dnes začíname nový futbalový ročník 2020/2021. Dúfam, že sa odohrá tak ako bol rozlosovaný a už ho nezasiahne koronavírus a iné právne úpravy a obmedzenia, a rozhodne len súťažný poriadok a výsledky na futbalových trávnikoch. Tento rok bude najťažším rokom v histórii Dukly, pretože, či A mužstvo i ostatné mládežnícke mužstvá budú o body bojovať na okolitých ihriskách a štadiónoch. Chcem touto cestou poďakovať priateľom zo Zvolena a okolitých obcí Banskej Bystrice, že nám umožňujú trénovať a hrať zápasy na ich štadiónoch. Zo svojich pozícií i v tomto ročníku nechceme ustupovať a ciele si dávame, tak ako sa na športovcov patrí, tie najvyššie. Sponzori a vedenie klubu by radi videli A mužstvo na popredných priečkach II. ligy, i napriek náročnej súťaži, ktorá nás čaká, a očakávame dobrú prácu mládežníckej akadémie Dukly,“ dodal Smädo.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia