spravy.sk spravy.sk

Valach po odchode z Petržalky zakotvil v Šamoríne
zdroj: stksamorin.sk

Valach po odchode z Petržalky zakotvil v Šamoríne

Zaujímavý transfer sa v 2. lige udial na trase Petržalka - Šamorín. Klub z južného Slovenska sa nedohodol na ďalšej spolupráci s brankárom Jurajom Hajdúchom. Na pozíciu jednotky tak angažoval talentovaného Frederika Valacha z Petržalky.

Dlhoročný mládežnícky reprezentant má napriek mladému veku na svojom konte už takmer 40 štartov v druhej najvyššej súťaži. „Frederik je perspektívny brankár, ktorý výborne zapadá do nášho mladého tímu. Hľadali sme brankára na pozíciu jednotky a som presvedčený, že sme našli toho správneho,” vyhlásil pre stksamorin.sk športový riaditeľ klubu Csaba Horváth.

Valach v Petržalke skončil po tom, ako sa počas koronakrízy stal voľným hráčom. „Preto som si začal hľadať nový klub. Pre ŠTK som sa rozhodol pre priamy a rýchly prístup zo strany vedenia, podmienky v klube ma zaujali, takže som rád, že sme sa dohodli,” prezradil 21-ročný gólman a jedným dychom dodal, s akými ambíciami prišiel do nového pôsobiska: „Zišla sa tu výborná partia, nielen na ihrisku, ale aj mimo neho, preto sa chceme prezentovať pekným futbalom a zbierať body. Ja osobne som uplynulý rok neprežíval zrovna najlepšie futbalové obdobie, hlavne kvôli tomu sú moje osobné ambície najmä ostať zdravý a odchytať čo najviac minút.“

Šamorín sa v predčasne skončenom ročníku umiestnil na 12. priečke. Novú sezónu odštartuje v sobotu 1. augusta zápasom na ihrisku Žiliny B.

Aktuálny káder ŠTK Šamorín:
Brankári:
Frederik Valach, Jakub Bubák
Obrancovia:
Ľubomír Mezovský, Draško Matej Marić-Bjekić, Kostas Oikonomou, Gergely Kováč, Vladimír Fujak
Stredopoliari:
Juraj Pančík, Lukas Leginus, Aldo Baéz, Ladislav Nagy, Denis Jančo, Péter Nagy, Kristián Slebodník, Jakub Čunta, Tamás Méry
Útočníci:
Martin Rymarenko, Ernest Boateng

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ŠTK 1914 Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia