spravy.sk spravy.sk

Bardejov vyskladal tím na novú sezónu, získal Serečina či Horvátha
zdroj: jäzva

Bardejov vyskladal tím na novú sezónu, získal Serečina či Horvátha

Po tom, ako sa počas pandémie koronavírusu Partizánu Bardejov rozpadol prakticky celý tím, muselo pred štartom novej sezóny vedenie klubu poskladať káder nanovo. To sa Šarišanom podarilo, do svojho stredu dokonca získali i niekoľko skúsených futbalistov.

„Jarná časť sa neodohrala, tak sme museli mužstvo znovu vyskladať dokopy. To bola práca pre hlavného trénera a asistenta. Hráčov, ktorí chýbali, sme doplnili, nejakých chlapcov máme aj z vlastnej liahne. Samozrejme máme aj farmu v Bardejovskej Novej Vsi. Tam sme takisto poskytli hráčov, ktorí by tam pôsobili a vyhrali sa v tretej lige, aby ten prechod z devätnásťročných do seniorského mužstva nebol taký náročný,“ rozhovoril sa pre Ahoj TV prezident Partizána Stanislav Soroka.

Na mestskom štadióne prebiehali v posledných týždňoch stavebné práce a v klube veria, že tribúny sa naplnia čo najviac a diváci si nájdu cestu na futbal. Samozrejme, len v obmedzenom množstve, keďže na Slovensku stále platia isté pravidlá opatrenia v boji proti koronavírusu. „Budeme dodržiavať všetky opatrenia. Zo Slovenského futbalového zväzu nám príde manuál na organizovanie zápasov,“ informoval čelný predstaviteľ bardejovského klubu.

FK Poprad radosť (Lukáš Horváth)
Lukáš Horváth zamieril do Bardejova z konkurenčného Popradu (foto: jäzva)

Najvýraznejšími letnými posilami sú útočník Filip Serečin z Humenného, stopér Lukáš Horváth z Popradu a defenzívny univerzál Ján Dzurík z Pohronia. V prvom kole novej sezóny sa Partizán v piatok 31. júla predstaví na pôde FK Poprad.

Príchody:
Lukáš Horváth (prestup z Popradu)
Viktor Maťaš (prestup z Popradu)
Filip Serečin (prestup z Humenného)
Filip Tatar (prestup z Třinca, ČR)
Rastislav Švec (hosťovanie z Ružomberka)
Martin Rabík a Tomáš Sosňak (príchod z dorastu Partizána Bardejov)
Ján Dzurík (prestup z Pohronia)

Káder Partizána Bardejov: Čikoš-Pavličko, Dlugoš - M. Keresteš, M. Petko, P. Jarzebak (PL), M. Mikolaj, T. Brigant, S. Somov (RUS), Romulo (BRA), M. Lukáč, Š. Stachura, F. Tatar, J. Dzurík, R. Švec, F. Serečin, V. Maťaš, L. Horváth, M. Rabík, T. Sosňak

zdroj: youtube.com/Ahoj.TV

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Partizán Bardejov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia