spravy.sk spravy.sk

Pohronie natrvalo získalo Chríbika a predstavilo tri nové akvizície
zdroj: facebook/FK Pohronie

Pohronie natrvalo získalo Chríbika a predstavilo tri nové akvizície

Pohronie pred novou sezónou usilovne pracuje na vylepšení kádra. Jedenásty tím uplynulej sezóny Fortuna ligy vystužil zadné rady trojicou nových hráčov. Stredoslovenský klub o tom informoval na svojom facebooku.

Prvou z posíl v mužstve trénera Mikuláša Radványiho je iba 19-ročný obranca Erik Kramár. Do Pohronia zamieril z českej Zbrojovky Brno, kde si zahral v mládežníckom tíme U19.

V Žiari nad Hronom bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť aj 21-ročný defenzívny univerzál Dominik Špiriak. Slovenský mládežnícky reprezentant prichádza na stredné Slovensko z DAC Dunajská Streda. Fortuna ligu už okúsil v drese Michaloviec, skúsenosti však má aj zo zahraničia. V minulej sezóne si zahral v GS Ergotelis, pôsobiacom v druhej najvyššej gréckej súťaži.

Peter Chríbik
Peter Chríbik (vpravo) sa stal natrvalo hráčom Pohronia (foto: TASR)

Tretím novicom je 23-ročný obranca David Bangala, ktorý si naposledy obliekal dres francúzskeho ESM Gonfreville. Francúzsky futbalista predtým pôsobil aj vo Valenciennes B či v mládežníckom mužstve Le Havre.

Pohronie si v nasledujúcej sezóne zaistilo služby obrancu Petra Chríbika, ktorého hosťovanie zo Žiliny sa zmenilo na trvalý prestup. Dvadsaťjedenročný obranca nastúpil v minulej sezóne v drese fortunaligistu na deväť zápasov. V klube zotrvá aj anglický stredopoliar James Weir, odchovanec akadémie Manchester United predĺžil kontrakt o jeden rok. V Pohroní naďalej uvidíme aj obrancu Richarda Župu a útočníka Koja Matiča. Obaja zhodne podpísali zmluvy na celú nasledujúcu sezónu.

James Weir
V Pohroní zotrvá aj odchovanec Manchestru United James Weir (foto: facebook/FK Pohronie)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia