spravy.sk spravy.sk

Senica s dvomi netradičnými posilami
zdroj: fksenica.eu

Senica s dvomi netradičnými posilami

Futbalový klub zo Senice sa pod novým vedením hodlá posúvať v každom smere. Okrem posíl do hráčskeho kádra preto pribudli nové tváre aj v realizačnom tíme. Jednou z nich je rodák z Indie Vasant M. Bhandi.

Netradičná „posila“ Senice bude vo fortunaligovom klube pracovať vo funkcii hlavného fyzioterapeuta A-mužstva. Bhandi má skúsenosti z Anglicka, kde popri štúdiu pracoval aj v londýnskych kluboch. „Počas môjho magisterského štúdia biomechaniky v Londýne sa mi naskytla príležitosť úzko spolupracovať s klubom Queens Park Rangers na vytváraní profilov hráčov. Dozvedel som sa, ako sa elitné kluby starajú o svojich hráčov, monitorujú ich zdravotný stav a udržiavajú ich v dobrej kondícii. Neskôr som analyzoval biomechaniku pohybu hráčov vo West Hame United. Obe skúsenosti boli veľmi odlišné, bola to však skvelá príležitosť na učenie sa," prezradil pre fksenica.eu 32-ročný fyzioterapeut.

Spojenie sympatického Inda, študujúceho v Anglicku, s futbalovým klubom zo Senice ale nie je úplne náhodné. „Počas môjho pobytu v Londýne som stretol svoju terajšiu manželku, študovali sme na rovnakej univerzite. Po dvoch rokoch sme sa vzali a presťahovali do Senice, odkiaľ ona pochádza. V Senici som momentálne dva roky, môžem povedať, že moja slovenčina sa postupne zlepšuje," prezradil Bhandi s úsmevom na tvári.

Boris Bajer sa bude starať o správnu výživu hráčov FK Senica (foto: fksenica.eu)

Skúsenosti vo svete futbalu naberal už v rodnej krajine, kde pracoval ako hlavný fyzioterapeut v prvoligovom klube FC Pune City, následne odišiel do Anglicka. Ako sám vraví, jeho cieľom je, aby sa hráčom vyhýbali zranenia. „Mojim okamžitým cieľom je úzka spolupráca s trénermi a celým realizačným tímom. Chcem si získať dôveru každého jedného hráča, aby som im mohol byť oporou. Zároveň budem monitorovať úroveň kondície jednotlivých hráčov a snažiť sa, aby sa im čo najviac vyhýbali zranenia," dodal Vasant M. Bhandi pre klubový web.

Seničania okrem toho začali externe spolupracovať aj s lekárom a odborníkom na výživu Borisom Bajerom, ktorý bude mať v klube na starosti pod palcom kompletnú diagnostiku zdravotného a fyzického stavu hráčov, ako aj analýzu a tvorbu výživových plánov. „Čo sa týka spolupráce s FK Senica, tá momentálne zahŕňa individuálne prípravy na sezónu vo forme nutričného nastavenia a poradenstva vo výžive tak, aby atléti dosiahli zlepšenie svojej hry, dobre regenerovali a boli maximálne pripravení podať čo najlepší výkon v ostrých zápasoch. Správna výživa je totiž základom najlepšieho športového výkonu, no v našich končinách je klubmi často zanedbávaná. Preto sa teším, že FK Senica ide moderným štýlom prípravy hráčov, kde zahrnuli aj športovú dietológiu," vysvetlil Boris Bajer.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia