spravy.sk spravy.sk

Spartak Trnava hlási ďalšiu posilu, zalovil v českej lige
zdroj: fcspartaktrnava.com

Spartak Trnava hlási ďalšiu posilu, zalovil v českej lige

Fortunaligový FC Spartak Trnava skompletizoval príchod ďalšej posily, z Karvinej sa k červeno-čiernym sťahuje 26-ročný stredopoliar Martin Bukata. Do slovenskej ligy sa vracia po štyri a pol roku.

„Veľmi sa teším, že sa po dlhšom čase vraciam na Slovensko. Pre Trnavu som sa rozhodol aj preto, že Spartak mal o mňa skutočne veľký záujem, čo si veľmi vážim a ďakujem za to. Budem robiť všetko pre to, aby som klubu a mužstvu pomohol. Mojím zámerom je pomôcť mužstvu, tak aby sa nám podarilo naplniť ciele klubu a fanúšikov," povedal pre fcspartaktrnava.com Bukata.

V trnavskej šatni sa stretne s Košičanom Erikom Pačindom, s ktorým sa v drese VSS tešili v roku 2014 zo zisku Slovenského pohára. Pozná však aj ďalších skúsenejších hráčov. „Veľmi dobre si rozumiem s Dobom Rusovom, s ktorým sme rodina. Hrávali sme spolu v Gliwiciach aj v národnom mužstve od 15 rokov a Dobo s manželkou Luckou sú krstnými rodičmi nášho syna. Ešte v Košiciach som hrával s Pačim a z Poľska poznám Jana Vlaska. Bol som s nimi v kontakte už pred svojím príchodom a teším sa, že budeme hrávať spolu,“ zakončila nová posila.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo priviesť Martina práve k nám. Nebolo to úplne jednoduché, naša snaha o jeho príchod trvala rok. Je to veľmi agilný stredový hráč s pomerne slušným akčným rádiusom, ktorý ho predurčuje najmä na post ,osmičkyʼ. Sme presvedčení, že do tímu prinesie skúsenosť a kvalitu. Záujem o jeho služby nebol iba z našej strany a za to, že sme boli úspešní vďačíme aj ,lobinguʼ z hráčskej kabíny,“ dodal športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia