spravy.sk spravy.sk

Dortmund a Frankfurt pripravujú smelé plány o počte divákov na tribúnach
zdroj: TASR/AP

Dortmund a Frankfurt pripravujú smelé plány o počte divákov na tribúnach

Vedenie bundesligového klubu Borussia Dortmund dúfa, že bude v môcť v novej sezóne počítať s prítomnosťou aspoň 15.000 divákov na tribúnach. Podľa informácií agentúry DPA sú ešte pozitívnejšie naladení vo Frankfurte, kde by chceli mať ešte o päťtisíc divákov viac.

Vedenie Nemeckej futbalovej ligy (DFL) pripravuje koncepciu na prijatie fanúšikov po pandémii koronavírusu. DFL požiadal kluby, aby pripravili svoje predstavy, ktoré môžu schváliť miestne zdravotnícke orgány vzhľadom na regionálne úrovne infekcie. "Vzhľadom na predpisy týkajúce sa sociálneho odstupu, ktoré sa musia dodržiavať, plánujeme v súčasnosti 12.000 až 15.000 divákov," uviedol generálny riaditeľ Dortmundu Carsten Cramer. V Dortmunde je najväčší futbalový štadión v Nemecku s kapacitou 81.000 divákov. Podľa informácií stratil vestfálsky klub kvôli zavretému štadiónu asi 4 milióny eur za jeden zápas.

Do frankfurtskej Commerzbank Arény sa zmestí 51.500 divákov. "Náš plán je prijať 20.000 divákov, aj keď v závislosti od situácie to môže byť 15.000 alebo 24.000," uviedol predstaviteľ Eintrachtu Axel Hellmann a dodal: "Konkrétny postup prideľovania miest budeme konzultovať s fanúšikovskými skupinami."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia