spravy.sk spravy.sk

zdroj: dac1904.sk

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v prvom prípravnom stretnutí pred novou fortunaligovou sezónou na pôde druholigovej Skalice 1:0. Jediný gól majstra strelil v 9. minúte Lucas Lovat.

Nedarilo sa Ružomberku, ktorý prehral v príprave s Podbrezovou 0:2. V ďalšom sobotnom zápase si Senica poradila s Malackami 2:0.

MŠK Žilina mala v sobotu v akcii dva tímy. A-mužstvo podľahlo Honvédu Budapešť 2:4, "béčko" remizovalo s AS Trenčín 2:2. Rovnako aj Spartak Trnava odohral dva zápasy. Prvý tím remizoval v obci Priechod v Pohroním 1:1, druhý doma zdolal Poprad 2:0.

Futbalisti fortunaligového DAC Dunajská Streda vyhrali v sobotňajšom prípravnom dueli na sústredení v Rakúsku nad popredným francúzskym klubom Olympique Marseille 2:1. Zverenci kouča Bernda Storcka zaznamenali dva góly už v prvom polčase zásluhou Erica Ramireza a Zsolta Kalmára. Za Marseille po zmene strán skorigoval Florian Thauvin. Na budúcu sobotu sa DAC stretne v rskúskom Kössene s ďalśím francúzskym tímom OGC Nice.

prípravné zápasy - sobota:

FK DAC Dunajská Streda – Olympique Marseille 2:1 (2:0)

Góly: 18. Ramirez, 33. Kalmár – 52. Thauvin (z 11m)

DAC: Jedlička - Blackman, Müller (85. Švec), Kružliak, Davis - Njie (68. Mendez) - Fábry (79. Šimčák), Kalmár, Friede (59. Malý) - Divkovič (55. Sharani)

Marseille: Mandanda - Sarr, Álvaro, Čaleta-Car, Amavi - Chabrolle, Gueye, Sanson - Germain, Aké, Payet. 2. polčas: Mandanda - Sakai, Álvaro, Čaleta-Car (77. Balerdi), Khaoui – Rongier, Kamara, Strootman - Thauvin, Benedetto, Radonjić Tréner: André Villas-Boas.

FK Senica – FC Malacky 2:0 (1:0)

Góly: 39. F. Buchel, 79. Kelemen

Senica: Fryšták - Kučera, Šalata, Lukáčik, Nagy, Totka (46.Černák), Mašulovič, Moses (46.Yenne), Buchel F. (70.Meliš), Buchel J., Kelemen

Malacky:
Zváč M. - Rupec, Zváč J., Miklušičák, Mifkovič (80.Michalovič), Hitmar, Martinka, Kuruc, Michálek, Kusalík, Lipták (46.Daniel)

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "To čo sme chceli hrať, aktívny futbal založený na pressingu to bolo vcelku dobré - zhruba 60 minút. Musíme zmeniť myslenie hráčov, aby sme niektoré lopty hrali smerom hore a nie dozadu. Spomínaných 60 minút splnilo to, čo som očakával. Potrebujeme zároveň zvýšiť kvalitu, ľahké straty lôpt nás stali veľa síl. Rovnako nám chýbalo lepšie zakončenie vo finálnej fáze. V predfinálnej fáze sme sa dopustili ľahkých chýb, na tomto budeme musieť pracovať. Bol to náš prvý prípravný zápas, ukázal nám výkonnosť našich hráčov zhruba kde môžme byť. Zápas splnil účel, máme na čom pracovať a ideme ďalej."

zdroj: fksenica.eu

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 43. Galčík, 76. Holiš

Podbrezová: Ludha – Bartoš, Pajer, Kováčik, Kukoľ, Bakaľa, Grendel, Špyrka, Krčula, Galčík, Zachara; striedali: Paraj, Breznanik, Pavúk, Pribula, Arevalo, Holiš, Ďatko

Ružomberok: Macík – Mojžiš, Maslo, Kmeť, Mrva, Takáč, Regáli, Gerec, Múdry, Brenkus, Kojnok; striedali: Krajčírik, Boda, Almaský, Kochan, Holub, Kružliak, Zsigmund, Dopater, Ďungel

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 9. Lovat; Rozhodovali: Černek – B. Dutka, M. Dutka; Návšteva: 680 divákov

Skalica:
Junas – Švrček, Ranko, Blažek, Kollár, Nagy (76. Mader), Hollý, Šebesta (72. Stromczek), Šulc (67. Škovran), Mizerák, Horodník (79. M. Lichý)

Slovan:
I. polčas: Šulla – Pauschek, Apau, Božikov (36. Bajrič), Lovat – de Kamps, Rabiu – Čavrič, Strelec, Ratao – Medved
II. polčas: Ružinský – Medveděv, Abena, Bajrič, Vernon – Petrák, Nono – Daniel, Rigo

FK Senica - Blansko 3:2 (1:2)

Góly Senice: 6. a 56. Yenne, 58. Moses

Senica: Slančík - Olafsson, Didiba, Nemec, Barbora, Addo, Duda, Piroska, Yenne (59.Totka), Marie (46.Moses - 84.Marie), Fotr

Anton Šoltis (hlavný tréner FK Senica): "Z celkového pohľadu bol tento druhý zápas kvalitnejší ako doopoludňajší, hrali sme proti účastníkovi druhej najvyššej súťaže v Česku. Bolo vidieť, že súper má veľmi dobrú kvalitu. Chceli sme vidieť v akcii našich chlapcov, ako sa so zápasom popasujú. Myslím si, že to bolo vcelku dobré. Vznikali tam aj nejaké chyby, budeme však pracovať na ich odstránení. Pri mužstve sme prakticky týždeň, na týchto veciach budeme pracovať aj keď času neostáva veľa."

FK Komárno - ŠKF Sereď 3:2 (0:1)

Góly Serede: 27. Jarovič, 70. Vučenovič

Komárno: Leckéši - Popović, Saláta, Szöcs, Janso, Domonkos, Šimko, Vajs, Nguidjol, Doktorík, Tóth (Čellár, Daniel, Lovász, Krela, Pastorek, Holík)

Spartak Trnava - FK Poprad 2:0

Góly: Olejník, Gembický

Trnava: Rusov - Sekera (76. Boledovič), Kóša, Tumma, Mihálek - Richter, Jakúbek (68. Baláž) - Hambálek (75. Majkút), Gembický, Johnson – Olejník

Marián Šarmír (tréner Trnavy): „V prvom zápase dostali od začiatku príležitosť mladí hráči, ktorí určite nesklamali. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, vysoké napádanie, darilo sa nám získať veľmi veľa lôpt ešte na súperovej polovici. Dostávali sme sa aj do zakončenia a dvakrát sme skórovali, takže som bol spokojný. Druhý polčas už sa prejavila únava z celého týždňa, kde už to nebolo ako v prvej štyridsaťpäťminútovke, ale chalani to zvládli a musím ich za výkon pochváliť.“

FK Pohronie - Spartak Trnava 1:1

Góly: Weir - Grič

Trnava: Takáč - Turňa (30. Kotlár), Mihál, Anthony, Václav - Benovič, Grič - Cabral, Vlasko, Yao - Pačinda (70. Hambálek).

Pohronie: Jenčo - Majdan, Pavlík, Špyriak, Župa - Blahút, Bangala, Weir, Badolo, Fadera - Matič
Na striedačke: Dovec - Jacko, Meda, Lindsay, Petrák, Pellegrini, Kramár, Kasan, Vondryska

Marián Šarmír (tréner Trnavy): „Zápas s Pohroním mal veľmi slušnú úroveň v tejto fáze prípravy. V prvom polčase sme mali niekoľko šancí, ktoré sme však nevyužili. V útočnej fáze nám vyšlo zopár pekných vecí, no v obrane sa vyskytli chyby, najmä v rozohrávke, kde nám to trvalo miestami veľmi dlho. Neriešili sme to kolmo a priamočiarejšie. V druhom polčase sme pozmenili systém, vypracovali sme si štyri čisté gólové šance, ktoré sme však opäť nevyužili. Ak by ten zápas skončil 4:1, nikto by nemohol nič povedať, ale na keby sa nehrá a my sme inkasovali z pokutového kopu. Každopádne, s výkonom som spokojný, vzhľadom na to, že to bol prvý zápas a tí chalani hrali pokope po prvý raz. Turňa si zranil triesla ešte v prvom polčase, radšej sme ho striedali. Zajtra budú mať chlapci voľno a pokračujeme tréningom v pondelok popoludní.“

zdroj: fcspartaktrnava.com

MŠK Žilina B - AS Trenčín 2:2 (0:2)

Góly: 50. Holan, 89. Kopas (z 11 m) - 13. Roguljič, 21. Corryn

Žilina B: Belko (60. Teplan) - Suľa, Kopas, Nagy, Javorček - Farský (46. Holáň), Gono, Bichakhchyan (78. Farský) - Goljan (64. Slebodník), Slebodník (46. Kostúr), Kuliš (46. Gerebenits)

Trenčín: Bergsen (46. Šemrinec) - Šulek (60. Sávik), Križan (60. Pires), Kapuadi (60. Mazanovský), Pirrinen (60. Kohút), Corryn (60. Čatakovič), El Mahdioui (60. Knežević), Roguljić (60. Kadák), Bukari (60. Ghali), Ikoba (60. Depetris), Azango (60. Tučný)

Norbert Guľa (tréner MŠK Žilina B): "Hráči boli otestovaní proti veľmi kvalitnému súperovi. Hralo sa vo vysokom tempe, videli sme kvalitné individuálne výkony na oboch stranách. Pri vstupe do zápasu sme Trenčanov celkom zaskočili, prvých 10-15 minút sme im skoro vôbec nedali loptu a celkom slušne sme kombinovali. Samozrejme, vedeli sme, že po strate lopty nás to bude bolieť. Objavili sa situácie, ktoré budeme musieť zvládať aj v ostrých zápasoch, napríklad hra v hlbokom bloku, veľa šprintov v strede ihriska či hra viac do tela. Práve v týchto činnostiach nás súper v prvom polčase predčil. Chalani si v druhom polčase začali veriť a nabádali sme ich, aby strelili čo najskôr kontaktný gól, čo sa aj podarilo. Z mentálneho hľadiska to veľmi pomohlo a nakoniec sme to dotiahli do remízy. Výsledok je len taká čerešnička. Chlapcov za predvedený výkon chválim, máme na čom stavať."

René Holáň (záložník MŠK Žilina B): "Som rád, že som dostal šancu. Dostal som od trénera pokyny, čo presne mám robiť a vychádzalo to. Pri góle som ťažil z dobrej prihrávky od krajného obrancu do šestnástky, len som si zasekol hráča, namieril som presne tam, kam som chcel a padlo to dnu. Do druhého polčasu sme zlepšili nábehy za obranu, čo na súpera platilo a vďaka penalte zo záveru sa tešíme z dobrého výsledku proti top súperovi."

Honvéd Budapešť - MŠK Žilina 4:2 (2:0)

Góly: 17. a 56. Gazdag, 1. Kesztyus, 64. Ugrai - 54. Myslovič, 71. Bernát

Žilina: Petráš - Vallo (66. Rusnák), Minárik (C), Kiwior, Sluka (66. Bari) - Bernát, Fazlagić (57. Gamboš), Myslovič - Kaprálik (46. Nemčík), Iľko, Ďuriš (78. Jambor)

Pavol Staňo (tréner MŠK Žilina): "Určite sme videli veľmi zaujímavý zápas. V prvom polčase sme ostali trochu zaskočení rozostavením súpera, hral naozaj výborne. V polčase sme reagovali rovnako zmenou rozostavenia, podarilo sa nám zmeniť priebeh zápasu. Škoda, že po našom kontaktnom góle sme hneď inkasovali pekný gól. Dnes nás preveril naozaj kvalitný súper, hlavne v druhom polčase sme ale aj my podali dobrý výkon. Honvéd bol lepší, prehrali sme zaslužene, máme však materiál, ktorý nás môže posunúť. Je to ponaučenie, ale boli tam momenty, kedy sme ukázali, že vieme hrať aj s takýmto európskym protivníkom."

zdroj: mskzilina.sk

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble - 1.FC Slovácko 1:4 (1:2)

Gól ViOnu: Menich

Zlaté Moravce: Chovan - Čögley (74. Vujič), Moško, Tóth (26. Haspra), Menich - Grozdanovski (81. Pagačovič), Sloboda - Hrnčár (74. Camara), Ďubek (C) (57. Mihálik), Orávik (57. Gustavo) - Haljeta (57. Tkáč)

zdroj: facebook.com/FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble