spravy.sk spravy.sk

Yusuf z Trnavy spoznal trest za udretie súpera, pokuta pre Ružomberok
zdroj: TASR

Yusuf z Trnavy spoznal trest za udretie súpera, pokuta pre Ružomberok

Futbalové súťaže na Slovensku majú síce aktuálne pauzu, no Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) musela riešiť prípady z posledných ligových kôl.

Pozastavenie výkonu na 3 týždne má po rozhodnutí disciplinárky Bamidele Isa Yusuf zo Spartaka Trnava, a to za udretie súpera rukou do hlavy v prerušenej hre mimo súboja o loptu nie zanedbateľnou silou. Jedno stretnutie si po piatich žltých kartách nezahrajú Ružomberčania Lukáš Kojnok, Dalibor Takáč a Marek Zsigmund

DK SFZ ale zároveň oznámila, že hráč, ktorý bol v poslednom kole súťažného ročníka 2019/2020 napomínaný 5., 9., 12. ŽK, alebo člen realizačného tímu, ktorý bol v poslednom kole súťažného ročníka 2019/2020 napomínaný 3., 5., 7. ŽK, podľa čl. 37/7 DP môže do začiatku nového súťažného ročníka za tieto napomenutia v úradnej správe písomne požiadať o určenie pokuty, miesto pozastavenia výkonu športu v novom súťažnom ročníku 2020/2021. V prípade, ak hráč alebo člen realizačného tímu stanovenú pokutu zaplatí, DS – pozastavenie výkonu športu alebo pozastavenie výkonu funkcie sa ruší a hráč alebo člen realizačného tímu môže v 1. kole nového súťažného ročníka nastúpiť. Finančná pokuta je stanovená vo výške 250 €.

Ružomberok B tím
Ružomberok dostal pokutu za to, že písomne neoznámil neprihlásenie svojho B-tímu do II. ligy (foto: Rudolf Maškurica)

DK SFZ začala disciplinárne konanie voči FC Spartak Trnava a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky, hrubé urážky, vhodenie plastových pohárov na hraciu plochu, vniknutie diváka domácich na hraciu plochu počas stretnutia a použitie pyrotechniky) a nedostatočnej US (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas finálového zápasu baráže o Európsku ligu proti Ružomberku. Zároveň žiada klub o presnú identifikáciu diváka domácich.

FC Nitra dostal za HNS divákov (hrubé urážky delegovaných osôb) počas odvetného stretnutia baráže o účasť vo Fortuna lige proti Dubnici upozornenie. MFK Ružomberok musí na základe podnetu komisie SFZ pre riadenie II. ligy, za porušenie povinnosti vyplývajúcej z predpisu SFZ (písomné neoznámenie o neprihlásení družstva mužov do súťaže II. liga) zaplatiť finančnú pokutu vo výške 250 eur.

Celé znenie úradnej správy SFZ č. 1 si môžete prečítať TU.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia