spravy.sk spravy.sk

ViOn prišiel o brankársku oporu, Pindroch zamieril do Poľska
zdroj: Jozef Bedej

ViOn prišiel o brankársku oporu, Pindroch zamieril do Poľska

Slovenský futbalový brankár Branislav Pindroch bude v kariére pokračovať v Poľsku. Iba minulý týždeň predĺžil kontrakt s fortunaligistom ViOn Zlaté Moravce, no napokon sa dohodol s tímom poľskej najvyššej súťaže Raków Czestochowa. Zmluva znie na päť rokov.

"V podstate krátko po spečatení dohody prišla Braňovi ponuka z poľskej Ekstraklasy. Preňho zrejme životná. Či už po stránke športovej, ale aj finančnej veľmi zaujímavá. Samozrejme, prišiel hneď za nami a informoval nás o tejto skutočnosti. Situáciu sme si vyhodnotili a rozhodli sa mu v odchode nebrániť," uviedol pre klubový web generálny manažér Zlatých Moraviec Marek Ondrejka.

Dvadsaťosemročný Pindroch prišiel do ViOn-u na konci minuloročnej letnej prípravy. Od prvého ligového kola sa postavil medzi tri žrde a až na dva prípady tam vydržal do konca sezóny. V dvadsiatich piatich súbojoch pomohol tímu desiatimi čistými kontami. "Chcem sa hlavne poďakovať za férový prístup vedeniu. Pochopili moju situáciu. Takáto príležitosť sa neodmieta, vnímam ju ako jednu z posledných možností posunúť sa v kariére. Ďakujem klubu a všetkým spoluhráčom za uplynulý rok. V rodinných podmienkach som sa cítil veľmi dobre. ViOn mi pred rokom podal pomocnú ruku v čase, keď som už premýšľal aj nad ukončením kariéry. Futbalový život je nevyspytateľný a po roku sa mi naskytla životná šanca zmeniť kariéru," tvrdí Pindroch.

Podľa Ondrejku situácii hráča chápali: "My sme mu vďační za všetko, čo počas ostatnej sezóny pre náš klub odviedol. Zároveň sme hrdí aj na to, že z nášho klubu sa hráč posunul do poľskej najvyššej súťaže. Držíme mu palce v ďalšej športovej kariére. Samozrejme, my musíme na situáciu operatívne reagovať a čo najskôr nájsť za 'Pinďa' náhradu. Intenzívne na tom pracujeme. Zároveň riešime aj pozíciu druhého brankára. Všetko je na dobrej ceste."

Raków Czestochowa obsadil v uplynulej sezóne poľskej ligy desiatu priečku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia