spravy.sk spravy.sk

FOTO: Duda hviezdou charitatívneho podujatia, pripravuje sa na návrat do Herthy
zdroj: jäzva

FOTO: Duda hviezdou charitatívneho podujatia, pripravuje sa na návrat do Herthy

Športové hviezdy z viacerých odvetví sa v sobotu popoludní stretli v obci Sokoľ neďaleko Košíc, kde sa uskutočnil charitatívny zápas na pomoc dvojročnému chlapečkovi Teovi Winnickému. Malý bojovník sa narodil bez vyvinutách píšťaľových kostí, a zatiaľ čo lekári na Slovensku navrhovali jeho rodičom amputáciu nožičiek, oni sa s tým nezmierili.

Rodičia Tea Winnického bojujú a rôznymi spôsobmi sa snažia dať dokopy 365-tisíc eur. Táto suma by im zabezpečila potrebnú sériu operácii v USA, ktorá by mohla chlapčekovi výrazne pomôcť. Aj preto sa Liga na ochranu slovenských športovcov (LOSS) rozhodla zorganizovať podujatie „Športovci pre Tea“. 

Charitatívneho futbalového zápasu sa zúčastnili napríklad aj basketbalistka Barbora Bálintová, vodní pólisti Lukáš Seman a Tomáš Hoferica, volejbalistka Mária Kostelanská, hádzanár Ľubomír Ďuriš, exfutbalisti Róbert Semeník či Jozef Kožlej, ale aj hviezdny Ondrej Duda. „Rozprával som sa s predsedom LOSS Róbertom Janom, ktorý sa ma pýtal, či v tomto termíne už budem doma. Mal som síce dokončiť sezónu v Anglicku, ale nakoniec sa to vyvŕbilo tak, že som sa vrátil. Prečo by som teda nepomohol dobrej veci? Je to pekná myšlienka, verím, že rodičom malého Tea sa napokon podarí vyzbierať potrebné financie,“ rozhovoril sa pred novinármi Duda, ktorý v malej obci pútal obrovskú pozornosť. 

Ondrej Duda
V obci Sokoľ pri Košiciach v sobotu privítali slovenského reprezentanta Ondreja Dudu (foto: jäzva)

Dvadsaťpäťročný rodák zo Sniny je stále kmeňovým hráčom Herthy Berlín, no uplynulé mesiace strávil v anglickom Norwich City. „Kanárikom“ sezóna nevyšla a už dlhšie je známe, že z Premier League vypadnú. Na poslednej priečke majú jedno kolo pred koncom desaťbodové manko na predposledný Bournemouth. „Pôsobenie v Anglicku by som rozdelil na dve časti. Prvú pred koronou, kedy sme hrali fakt dobrý futbal a aj ja som hrával viac minút. Po korone to bolo náročnejšie, no napriek tomu to vnímam pozitívne. Bola to dobrá skúsenosť,“ okomentoval Duda.

V najbližších dňoch by sa mal pripojiť späť k Herthe, kde s ním tréner Bruno Labbadia počíta. „Mali sme asi hodinový telefonát, povedali sme si nejaké veci. Mal som z toho veľmi dobrý pocit. Teším sa na návrat, som nastavený tak, že zabojujem o svoje miesto. Verím tomu, že tam patrím. Bude na mne, ako sa zariadim. Určite tam chcem ostať,“ vraví odhodlane spoluhráč Petra Pekaríka a jedným dychom dodáva: „Ešte presne neviem, kedy pôjdem do Nemecka. Príprava štartuje už 25. júla testom na koronavírus, o dva dni neskôr by už chalani mali trénovať. Keďže ja som skončil trochu neskôr, dostal som pár dní voľna navyše.“

Po netradičnej jari, ktorú značne ovplyvnila pandémia, sa futbalisti môžu tešiť na nesmierne náročnú jeseň, počas ktorej by na rad mali prísť aj medzištátne reprezentačné zápasy, a predovšetkým baráž o postup na európsky šampionát. „Bude to nahustené, lebo to všetko znovu odštartuje. Odohráme veľa zápasov, ale ja verím, že všetko zvládneme. Hlavne tú baráž o Euro, lebo to je pre nás priorita,“ zaželal si na záver 35-násobný reprezentant.

Športovci pre Tea Winnického (18. júl 2020) (25 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia