spravy.sk spravy.sk

Senica má prvú letnú posilu, vystužila defenzívu
zdroj: fksenica.eu

Senica má prvú letnú posilu, vystužila defenzívu

Po podpise zmluvy s novým trénerským duom Šoltis - Lapšanský sa v FK Senica pustila i do budovania kádra. Prvou letnou posilou tímu sa stal odchovanec trenčianskeho futbalu Tomáš Šalata. Dvadsaťtriročný stopér podpísal s klubom zo Záhoria ročný kontrakt s následnou možnosťou predĺženia spolupráce.

"Pocity sú, samozrejme, úžasné, som veľmi rád, že sme sa klubom dohodli a že budem môcť pôsobiť tu na Záhorí," rozhovoril sa pre fksenica.eu 193 centimetrov vysoký stopér.

Bývalý mládežnícky reprezentant sa k tímu pripojil už po koronavírusovej prestávke, pričom zasiahol aj do tréningových zápasov. "Dojmy z klubu boli od prvého momentu veľmi pozitívne, či už hovoríme o zázemí alebo o ľuďoch, ktorí v klube pracujú. Rovnako som spoznal hráčov, ale aj trénerov v klube a musím povedať, že som si to tu veľmi obľúbil. Som rád, že budem v novej sezóne hájiť senické farby," priznal rodák zo Šale.

Dobre stavaný zadák naposledy pôsobil v tretej najvyššej rakúskej lige, kde obliekal dres FC Mauerwerk (Regionalliga Ost), pred tým hrával aj za Inter Bratislava. "Čo sa týka mojich ambícií, chcem si vybojovať miesto v základnej zostave a odohrať na ihrisku čo najviac minút. Chcem dopomôcť klubu k dosiahnutiu cieľov, ktoré si stanovil," dodal odhodlane Tomáš Šalata.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia