spravy.sk spravy.sk

Spartak má pohárovú Európu na dosah, Šarmír: Ukázali sme trnavské srdiečko
zdroj: TASR

Spartak má pohárovú Európu na dosah, Šarmír: Ukázali sme trnavské srdiečko

Výrazne zlepšenie nastalo v závere sezóny v trnavskom Spartaku. Po príchode trénera Mariána Šarmíra chvíľu trvalo, kým si hráči zvykli na nový štýl hry, no aktuálne ťahajú „andeli“ štvorzápasovú šnúru bez prehry, pričom trikrát po sebe už neinkasovali. Aj vďaka tomu sa v utorok radovali z postupu do finále play-off o Európsku ligu.

Štvrtý tím tabuľky po nadstavbovej časti privítal v semifinále play-off na svojom štadióne Trenčín, ktorý sa umiestnil na siedmej priečke. Aj napriek výraznému rozdielu v tabuľke sa očakával vyrovnaný priebeh, čo sa, zvlášť v prvom polčase, potvrdilo. Hostia si vypracovali priam stopercentné gólové príležitosti, ktoré ale trestuhodne zahodili. A keď Vukojević v 41. minúte otvoril skóre, Spartak sa dostal na koňa. Trenčania museli po zmene strán otvoriť hru, čo dokonale zužitkovali Cabral so Sobczykom. Po vysokom víťazstve 3:0 sa Trnava môže tešiť na piatkové finále, v ktorom doma privíta Ružomberok.

„Posledný derby zápas so Slovanom stál chlapcov enormne veľa síl, preto sme museli taktiku prispôsobiť súperovi. Vedeli sme, že Trenčín je silný na lopte, že má kvalitné individuality. Vychádzali sme zo strednej zóny do agresívneho bloku, odkiaľ sme chceli vyrážať do rýchlych protiútokov. Miestami sa nám to darilo, hoci finálna fáza nebola vždy dotiahnutá do konca podľa našich predstáv. Chlapcov ale musím za obetavosť a tímovú hru pochváliť. Šli na dno síl. Trenčín predviedol kvalitný výkon, určite to nie je tím, ktorý patrí do spodnej časti tabuľky. No my sme ukázali trnavské srdiečko, bojovali sme do konca a práve za tú bojovnosť si postup zaslúžime,“ zhrnul na tlačovej konferencii lodivod „andelov“ Marián Šarmír.

Marián Šarmír
Mariána Šarmíra okrem postupu teší fakt, že jeho tím tretíkrát po sebe neinkasoval (foto: TASR)

V prípravnom stretnutí pred reštartom Fortuna ligy pritom Trnava podľahla Trenčínu vysoko 0:4 a mnohí preto očakávali podobný priebeh i v utorok. „Bol som osobne na tom zápase, no vôbec som z neho nevychádzal. Vychádzal som z posledných stretnutí Trenčína. Urobili sme hĺbkovú analýzu, vedeli sme, kde má súper silné stránky, no tiež tie slabé. Vieme, že sú nachýlní v prepínaní do defenzívy. Všetko sme stavili na túto kartu a vyšlo to,“ neskrýval spokojnosť Šarmír, ktorého teší i fakt, že jeho zverenci v treťom dueli po sebe neinkasovali: „Pracujeme na defenzíve, organizácia celého mužstva musí klapať tak, ako tréneri povedia. Zatiaľ to vychádza a my sme za to všetci radi.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia