spravy.sk spravy.sk

Žilina si poistila talentovaného Gona, Belaník: Príjemne prekvapil
zdroj: mskzilina.sk

Žilina si poistila talentovaného Gona, Belaník: Príjemne prekvapil

Po skompletizovaní transferu Kristiána Bariho z Dunajskej Stredy oznámil MŠK Žilina v pondelok ešte jednu správu týkajúcu sa hráčskeho kádra. V A-tíme „šošonov“ zostáva stredopoliar Miroslav Gono. Vedenie s ním predĺžilo zmluvu až do 30. júna 2024.

Ešte len 19-ročný mladík sa do prvého tímu dostal v zime, po odchode viacerých skúsených hráčov si vybojoval miesto v základnej jedenástke a na jar patril medzi najpríjemnejšie prekvapenia v zostave „šošonov“. „Som rád a vďačný, že klub so mnou ráta a že mám možnosť naďalej sa rozvíjať. Teším sa, že môžem hrať ďalšie roky za MŠK a byť teda v žltozelených farbách," povedal Gono pre klubový web a na margo cieľov dodal: „Samozrejme, chcem ďalej podávať stabilné výkony, uspieť s mužstvom, zaznamenávať dobré výsledky. Som veľmi rád, že som súčasťou základnej zostavy, naďalej však treba poctivo pracovať a napredovať. V minulej sezóne sme skončili druhí, takže znova budeme myslieť iba na tie najvyššie méty.“

Práve kvalitného výkony šikovného mladíka boli hlavným dôvodom, prečo mu klub ponúkol dlhodobý kontrakt. „Miro po reštartovaní súťaže príjemne prekvapil, drží si stabilnú výkonnosť. Vzhľadom na jeho vek a minimálne, resp. nulové skúsenosti s najvyššou súťažou sa zhostil svojej úlohy dobre a podáva výkony nad očakávania,“ potvrdil pre mskzilina.sk športový manažér klubu Karol Belaník.

Žilina - Slovan (Vallo, Gono, Moha)
Miroslav Gono sa na jar udomácnil v zostave "šošonov" (foto: TASR)

Nová zmluva by podľa vedenia klubu mala byť motiváciou aj pre ostatných hráčov z akadémie. „Predĺžením zmluvy sme mu chceli ukázať, že vnímame jeho progres. Veríme, že to bude pre neho správny motivačný impulz a aj v ďalšej sezóne nadviaže na doterajšie výkony. Samozrejme, stále je mladý hráč, ale svojím prístupom k tréningovému procesu i kvalitou v zápasoch naznačil svoj potenciál. Budeme iba radi, keď aj ostatní chalani budú takto pokračovať a napredovať," uzavrel Belaník.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia