spravy.sk spravy.sk

DAC chce v budúcej sezóne viac, Kalmár varuje: Musíme sa posilniť
zdroj: facebook/DAC 1904

DAC chce v budúcej sezóne viac, Kalmár varuje: Musíme sa posilniť

O bod za druhou Žilinou zaostali vo fortunaligovom ročníku 2019/2020 futbalisti Dunajskej Stredy. Klub zo Žitného ostrova si trúfal v tichosti naháňať obhajcu trofeje bratislavský Slovan, no už prakticky po jeseni bolo o majstrovi rozhodnuté. Žlto-modrí sa napokon museli uskromniť a zmieriť „len“ s konečným tretím miestom, ktoré im zaručuje účasť v predkole Európskej ligy.

So sezónou sa DAC rozlúčil víťazne, v záverečnom kole nadstavbovej skupiny o titul vyhral v Ružomberku tesne 1:0 a na krátku týždňovú dovolenku sa tak hráči mohli rozísť s úsmevom na tvári. Náladu im už neskazil ani fakt, že Žilina v paralelne hranom zápase rozstrieľala Michalovce (5:0) a udržala sa tak na striebornej priečke.

„Bol to ťažký zápas, ako vždy s Ružomberkom. Nepremenili sme penaltu, no v závere sme predsa len rozhodli. Je to pozitívne, keďže s Ružomberkom sa nám počas sezóny nedarilo, navyše nás vyradili aj v pohári,“ zhodnotil záverečný duel stopér Dominik Kružliak a na margo neúspešného boja o druhé miesto v tabuľke dodal: „Chceli sme o to zabojovať, žiaľ, nevyšlo to. Nič sa však nedeje. Myslím si, že zápasy po reštarte súťaže nám poslúžili ako dobrá príprava pred novou sezónou.“

Bernd Storck
Nemecký tréner Bernd Storck netají, že DAC bude mať v budúcej sezóne vysoké ciele (foto: TASR)

Do tej vstúpi Dunajská Streda pod taktovkou nemeckého trénera Bernda Storcka ešte s odvážnejšími cieľmi. „Odkedy prišiel nový kouč, naša hra sa zlepšila, sme za to radi. Priniesol do tímu nové veci, sadlo si to, či už ľudsky, ale i herne. Myslím si, že hráme dobrý futbal a verím, že sa to bude len stupňovať,“ zaželal si Kružliak, na ktorého nadviazal maďarský stredopoliar Zsolt Kalmár: „Trénera som už poznal z maďarskej reprezentácie. Priniesol do klubu štýl, ktorý máme radi a vyhovuje nám. Veľa vecí sa zlepšilo, ale rozhodne sa musíme posilniť. Nemáme v tíme dosť hráčov, preto verím, že v najbližších týždňoch pribudne viacero nových tvárí, aby sme boli konkurencieschopní nielen v lige, ale aj v pohárovej Európe.“

Kabína si 57-ročného rodáka z nemeckého mesta Herne, ktorý vo funkcii nahradil Portugalčana Héldera Cristóvãoa, pochvaľuje, čo teší i samotného trénera. „Samozrejme, že áno, no musíme ďalej pokračovať v tom, čo sme spolu začali. Mám svoj štýl a filozofiu, ktorú sa snažím preniesť aj na mužstvo. Týchto šesť týždňov bolo v poriadku, no musíme ďalej tvrdo pracovať, pretože v novej sezóne budeme mať vysoké ciele. Chceme dosiahnuť veľké veci, musíme ísť pevne za tým,“ dodal odhodlane Storck.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia