spravy.sk spravy.sk

Ján Vlasko po tretíkrát v kariére hráčom Spartaka Trnava
zdroj: fcspartaktrnava.com

Ján Vlasko po tretíkrát v kariére hráčom Spartaka Trnava

Tretíkrát v kariére si dres trnavského Spartaka na seba oblečie kreatívny stredopoliar Ján Vlasko. Skúsený tridsaťročný futbalista naposledy pôsobil v Maďarsku, kde hrával za Puškášovú akadémiu. S tou po operácii bedra rozviazal kontrakt, do "slovenského Ríma" tak prichádza ako voľný hráč.

„Vo februári som v Maďarsku podstúpil operáciu bedra a chcel som mesiac rehabilitovať v Nemecku, aby som mohol ešte päť – šesť rokov hrať futbal. Preto som sa radšej so svojím klubom dohodol na ukončení zmluvy. Po dohode so športovým riaditeľom Andrejom Kostolanským som dostal možnosť pripravovať sa so Spartakom. Mal som aj iné ponuky, finančne zaujímavejšie, ale postupom času ako som spoznal chalanov v kabíne a trénerov, tak sa to vykryštalizovalo tak, že som prikývol na ponuku Trnavy,“ cituje rodáka z Bojníc klubový web Trnavy.

Bývalý mládežnícky reprezentant sa postupne dostával do ideálnej fyzickej kondície, dnes už trénuje bez obmedzení a trénerom bude k dispozícii na štart novej sezóny Fortuna ligy (8. august, pozn.). „Teraz sa už cítim byť pripravený naskočiť do zápasu. Tie prvé tréningy boli ešte opatrné, ale som päť mesiacov od operácie, aj testy dopadli dobre. Môžem povedať, že korona mi prišla vhod, mal som dosť času, nikam som sa neponáhľal a do novej sezóny som nachystaný hrať," potvrdil pamätník majstrovského titulu spred dvoch rokov: „Ani teraz po tretíkrát som sem neprišiel hrať o záchranu. Mužstvo má svoju silu a viem, že sa pracuje na ďalších príchodoch kvalitných hráčov, takže zasa môžeme spraviť výborný tím. Verím, že budeme hrať prvú šestku a o poháre.“

Ján Vlasko
Ján Vlasko sa po operácii pripravoval s Trnavou, so Spartakom sa napokon dohodol na spolupráci (foto: TASR)

Po Turňovi a Kamenárovi bude Vlasko tretím najstarším hráčom v tíme, jeho úlohou preto bude aj pomáhať mladším kolegom. „Myslím, že skúsenosti na to mám a nebojím sa toho. Chcem pomôcť kabínu stmeliť, aby sme boli na novú sezónu pripravení. Bodaj by sme ju začali v Európskej lige," naráža na fakt, že "andeli" sa tento týždeň predstavia v play-off o Európsku ligu. V utorok privítajú na svojom štadióne AS Trenčín, v prípade postupu do finále si zmerajú sily s víťazom zápasu medzi Ružomberkom a Michalovcami. 

„V momente, keď som telefonoval Janovi s ponukou dostať sa do športovej formy pri našom áčku, ani som netušil, že sa z tejto vzájomnej krátkodobej pomoci stane jeho trvalý prestup. Rád by som ocenil férové konanie hráča pri spoločných sedeniach. Z Jana bolo cítiť, že chce svojmu klubu úprimne pomôcť. Každopádne, som veľmi rád, že sme našli spoločnú cestu a v klube bude pôsobiť ďalší kvalitný domáci hráč. Navyše, Janove herné kvality sú nesporné a preto verím, že práve jeho prítomnosť môže výrazne zvýšiť našu ofenzívnu silu i sebavedomie celého tímu,“ prezradil pre fcspartaktrnava.com športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia