spravy.sk spravy.sk

Žilina priviedla z Dunajskej Stredy mládežníckeho reprezentanta Bariho
zdroj: mskzilina.sk

Žilina priviedla z Dunajskej Stredy mládežníckeho reprezentanta Bariho

Vicemajster Fortuna ligy MŠK Žilina už skladá káder na novú sezónu, ktorá odštartuje 8. augusta. „Šošoni“ dva dni po tom, ako ukončili ročník 2019/2020, oznámili meno prvej letnej posily. Tou sa stal iba 19-ročný mládežnícky reprezentant Kristián Bari, ktorý k žlto-zeleným zamieril z konkurenčnej Dunajskej Stredy. Pod Dubňom podpísal kontrakt do 30. júna 2023.

„Zástupcovia MŠK si ma všimli v reprezentácii. Začal som nad tým rozmýšľať a napokon som sa rozhodol prijať ponuku Žiliny,“ rozhovoril sa pre klubový web „šošonov“ syn Eugena Bariho, známeho ligového útočníka z 90. rokov, ktorého fanúšikovia prezývali „slovenský Romário“. 

Zaujímavosťou je, že Bari ml. už bol v minulosti jednou nohou v Žiline, v roku 2015 ale napokon uprednostnil odchod do DAC-u. „Vtedy som sa rozhodol pre Dunajskú Stredu, predsa len to bolo bližšie z domu a bola tam aj jazyková bariéra. Teraz už je to oveľa lepšie," priznáva otvorene talentovaný ľavonohý futbalista, hrajúci na poste krajného obrancu či krídelníka, a jedným dychom dodáva, prečo sa rozhodol pre zmenu: „V Dunajskej Strede som nevidel šancu dostať sa do prvého tímu. Hľadal som preto nový tím, Žilina mala záujem, čo ma veľmi potešilo, lebo viem, ako sa tu pracuje s mladými hráčmi. Verím, že dostanem šancu.“

Rodák z Fiľakova trénuje v Žiline už vyše mesiaca. „Už som si zvykol. Na začiatku to bolo ťažšie, chalani sa mi však snažili pomôcť so všetkým. Teraz už je to fajn. Práve aj tá skúška zavážila, že som sa rozhodol pre Žilinu,“ prezradil Bari a na margo svojich osobných cieľov dodal: „Jednoznačne sa prepracovať čím skôr do "A"-tímu a postupne sa dostať aj na trávnik, aby som pravidelne hrával.“

„Je to mladý talentovaný hráč použiteľný na pozíciu krídelníka, ale aj krajného obrancu. Je to typologicky zaujímavý ľavonohý futbalista s dobrým zakončením. Počas prípravy mu budeme hľadať miesto, určite ho budeme skúšať na viacerých pozíciách a zvýši nám na týchto postoch konkurenciu. Z hľadiska adaptácia už má mesiac za sebou a táto skúška bola pre neho veľmi vhodná. Určite dostane v prípravnom období šancu. Pre nás bude podstatné, aby sme si definitívne určili pozíciu, na ktorej bude nastupovať. Je to dobrá alternatíva pre trénerov, keďže takto môžu mať viaceré varianty. Sami sme zvedaví, ako bude napredovať. Všetko je v jeho rukách. Uvidíme, ako sa ukáže v príprave a ako zavŕši proces adaptácie," povedal na adresu čerstvej posily klubu pre mskzilina.sk športový manažér „šošonov“ Karol Belaník.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia