spravy.sk spravy.sk

Trenčín si proti Trnave verí, prehra s Nitrou poslúži ako ponaučenie
zdroj: Jozef Bedej

Trenčín si proti Trnave verí, prehra s Nitrou poslúži ako ponaučenie

Zatiaľ, čo pre väčšinu slovenských klubov sa sezóna skončila, neplatí to o futbalistoch AS Trenčín. Tých čaká ešte minimálne jeden, hoci oni veria, že až dva zápasy v rámci play-off o miestenku do Európskej ligy. Trenčania v utorok vyzvú domáci Spartak Trnava. V prípade postupu do finále play-off ešte budú musieť zdolať aj úspešnejšieho z druhej semifinálovej dvojice Ružomberok - Michalovce.

Trenčín v skupine o udržanie vyhral až do soboty všetky štyri zápasy. V upršanej Senici mu však chýbalo viacero hráčov, Keston Julien a Mohammed Lamine v klube ukončili pôsobenie, suspendovaní boli Martin Šulek a Richard Križan, ďalší ako napr. najlepší strelec Osman Bukari dostali pred barážou voľno. Na poste stopérov debutovali len 16-ročný Urban Mazanovský a Erik Nielson Duarte Boaventura z Kapverdských ostrovov. 

Trenčín radosť
Trenčín mal po reštarte Fortuna ligy výbornú formu, prehral až v záverečnom zápase s Nitrou (foto: TASR)

"Prehrali sme 'doma' 0:3 a s mužstvom, ktoré je posledné. Takže sa to hodnotí určite negatívne. Zápas sme si chceli na ihrisku užiť a naladiť sa na baráž. Mohli sme hrať bez tlaku, nešlo o vypadnutie, o titul, ani o Európu. Takže s tohto pohľadu sa nám to nepodarilo," zhodnotil stretnutie brankár Igor Šemrinec, ktorý ešte viacerými výbornými zákrokmi zachránil spoluhráčov od ďalších gólov. "Mali dosť striel spoza šestnástky, Faško, myslím, sám mal štyri-päť. Musím si to pozrieť. Prvé dva boli krásne strely, tretí padol po štandardke. Ten ma asi mrzí najviac," povedal 32-ročný Šemrinec.

Trenčín nastúpi v utorok v Trnave na semifinále baráže o EL. Prehra s Nitrou mu teoreticky môže naštrbiť sebavedomie. "Uvidíme v utorok. Ja verím, že nie. Na jednej strane môže byť aj dobré, že sme si pripomenuli, že bez tvrdej práce nedosiahneme nič," zamyslel sa brankár AS a na margo súpera v baráži dodal: "Máme to kúsok, majú pekné ihrisko aj pekný štadión. Dúfam, že bude čo najviac ľudí, ako sa bude dať. Po koronaprestávke sme s nimi už hrali a vyhrali 4:0, takže môžeme byť sebavedomí a máme na čom stavať. Verím, že pôjdeme ďalej."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia