spravy.sk spravy.sk

Barcelona opäť vydrela víťazstvo, ale prišla o Griezmanna
zdroj: TASR/AP

Futbalisti FC Barcelona naďalej živia nádej na zisk titulu v La Lige. Sobotňajším víťazstvom 1:0 vo Valladolide minimálne odložili oslavy Realu Madrid, ktorý by v prípade zakopnutia "blaugranas" a svojho pondelkového víťazstva oslavoval majstrovský titul. Herne však opäť neoslnili a vrásky na čele im pridalo aj zranenie Antoinea Griezmanna, francúzsky útočník pre problémy so stehnom nenastúpil na druhý polčas.

Katalánci sa dostali do pohody už v 15. minúte po góle Artura Vidala, no potom sa pre nich netypicky z ihriska skôr vytrácali. Valladolid si vypracoval viaceré šance a v súhrnnom počte pokusov na bránku i mimo nej prestrieľal súpera v pomere 10:7. Aj v druhom stretnutí za sebou získala Barcelona proti zachraňujúcemu sa tímu tri body iba vďaka jedinému gólu. "Nedokázali sme pokryť celé ihrisko. Niektorí hráči sú unavení a dnes to bolo vidno. Bol to jeden z tých zápasov, ktorý sme mali rozhodnúť už do prestávky. Za stavu 1:0 sme vedeli, že vyrovnanie môže prísť kedykoľvek. Druhý polčas bol pre nás mimoriadne ťažký," priznal podľa agentúry AFP tréner Barcelony Quique Setien

V snahe rozložiť sily Setien posadil v úvode na lavičku Luisa Suareza. "Odohral päť stretnutí za sebou. Muselo to v istom bode skončiť. Ak by sme v prvom polčase dali viac gólov, mohol som poskytnúť oddych aj iným hráčom," zareagoval tréner Barcelončanov na otázku, či nepotrebuje oddych aj Lionel Messi.

Antoine Griezmann kvôli zraneniu v sobotu zápas nedohral (foto: TASR/AP)

Argentínsky kapitán mužstva napokon zotrval na ihrisku až do konca a uruguajský útočník musel po prestávke naskočiť do hry namiesto Griezmanna. "Vypýtal sa dolu sám," potvrdil Setien na margo zranenia francúzskeho útočníka.

Barcelona v tabuľke zaostáva za vedúcim Realom o bod, "biely balet" však odohral o zápas menej a v pondelok ho čaká dohrávka 36. kola v Granade. Stretnutia predposledného 37. kola sa odohrajú vo štvrtok v jednotnom čase o 21.00 h SELČ. Katalánci nastúpia doma proti Osasune Pamplona, Madridčania budú hostiť Villarreal.