spravy.sk spravy.sk

Štefánik sa po nepríjemnom zranení vracia do akcie. Bude hrať opäť za Trenčín?
zdroj: astrencin.sk

Štefánik sa po nepríjemnom zranení vracia do akcie. Bude hrať opäť za Trenčín?

Nešťastné obdobie má za sebou stredopoliar Samuel Štefánik. Po zranení kolena vynechal celý uplynulý rok, a keď k tomu prirátame aj pauzu spôsobenú pandémiou koronavírusu, mimo futbalového diania je už rok a pol.

Rodák z Bánoviec nad Bebravou odštartoval svoju profesionálnu dráhu v AS Trenčín, kde zažil doposiaľ najvydarenejšie obdobie. Po odchode spod Čákovho hradu hrával aj za NEC Nijmegen, Slovan Bratislava, poľské celky Podbeskidzie Bielsko-Biala a Bruk-Bet Termalica Nieciecza a naposledy za Podbrezovú, v drese ktorej si privodil nešťastné zranenie.

„Zranil som sa v marci minulého roka na ihrisku Senice. Dokopy som sa dával takmer celý rok. Bol to veľmi dlhý čas, ale snažil som sa byť trpezlivý. Začiatkom tohto roka som naskočil do zimnej prípravy a odohral jeden zápas za Podbrezovú, ale prišla korona,“ pokrčil plecami 28-ročný stredopoliar v rozhovore pre klubový web Trenčína. Práve so svojim materským klubom sa v týchto dňoch pripravuje na blížiaci sa štart novej sezóny

„Spojil som sa s generálnym manažérom klubu. Dohodol som sa, že môžem trénovať s tímom,“ prezradil dvojnásobný seniorský reprezentant, ktorý je aktuálne bez zmluvy. Logicky sa tak natíska otázka, či sa po siedmich rokoch nevráti domov. „Viem si predstaviť, že tu zostanem. Rozprávali sme sa aj o tejto alternatíve. Rozhodnú nasledujúce dni. Musím však povedať, že hneď prvý deň bol skvelý. Akoby som ani neodišiel. Stretol som tu množstvo známych,“ povedal ešte po utorkovom tréningu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia