spravy.sk spravy.sk

Trnava a DAC s pokutou, disciplinárka rieši urážky premiéra i transparent fanúšikov Slovana
zdroj: TASR

Trnava a DAC s pokutou, disciplinárka rieši urážky premiéra i transparent fanúšikov Slovana

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na svojom poslednom stretnutí opäť musela riešiť niekoľko fanúšikovských prešľapov. Na pretrase boli hlavne zápasy Nitry s Pohroním či Slovana s Ružomberkom a Michalovcami.

Po vylúčení po dvoch žltých kartách si jeden zápas oddýchnu Ondrej Vrábel z Nitry a Alieu Fadera z Pohronia. Rovnako jeden zápas vynechajú po piatich žltých kartách Richard Križan (Trenčín), Patrik Jacko (Pohronie) a Slavomír Pagáč (Dubnica), ako aj obranca Trenčína Martin Šulek, ktorý videl už deviatu žltú kartu v sezóne.

Tresty neobídu ani viaceré kluby. Disciplinárka začína disciplinárne konanie voči ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok, v oboch prípadoch za HNS divákov vo finále Slovnaft Cup-u. Priaznivci „belasých“ podľa správy vulgárne pokrikovali, hrubo urážali trénera hostí, SFZ a prezidenta SFZ, Liptáci zasa taktiež svoje urážky smerovali na SFZ, okrem toho použili aj pyrotechniku.

Za použitie pyrotechniky zo strany fanúšikov a nedostatočnú usporiadateľskú službu v zápase 4. kola nadstavbovej časti proti Ružomberku pyká FC Spartak Trnava, ktorý musí zaplatiť pokutu 1000 eur. Finančnú pokutu vo výške 400 eur musí zaplatiť DAC 1904 Dunajská Streda za použitie pyrotechniky a nedostatočnú usporiadateľskú službu pred stretnutím 4. kola nadstavbovej časti proti Žiline.

Nitra fanúšikovia
Pykať bude aj FC Nitra za správanie sa svojich fanúšikov v zápase na pôde Pohronia (foto: FK Pohronie)

Aj ďalší prípad sa týka ŠK Slovan Bratislava, voči ktorému DK začína disciplinárne konanie a žiada klub o písomné stanovisko k HNS divákov (vulgárne pokriky a hrubé urážky predsedu vlády SR) a transparentu vyvesenému v sektore C počas stretnutia 4. kola nadstavbovej časti proti Michalovciam. 

Upozornenie dostal od DK Ivan Tobiáš z FK Senica za kritiku delegovaných osôb počas stretnutia 4. kola nadstavbovej časti proti Zlatým Moravciam. DK začala konanie voči Jozefovi Chudému z FC Nitra za kritiku rozhodcu v zápase 4. kola nadstavbovej časti proti Pohroniu, a tiež voči FC Nitra za rasistické prejavy, vulgárne pokriky, hrubé urážky, vhodenie plastových pohárov s pivom na hraciu plochu, vniknutie fanúšika domácich na hraciu polochu po stretnutí a nedostatočnú usporiadateľskú službu (umožnenie vstupu fanúšika domácich na HP a nedostatočné bezpečnostné opatrenia po ukončení stretnutia pred vstupom do budovy štadióna) v tom istom stretnutí.

Celé znenie úradnej správy SFZ č. 52 si môžete prečítať na futbalsfz.sk.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia