spravy.sk spravy.sk

Pohronie má záchranu vo vlastných rukách, Radványi už sonduje posily
zdroj: FK Pohronie

Pohronie má záchranu vo vlastných rukách, Radványi už sonduje posily

Zápas o všetko. Nováčik Fortuna ligy z Pohronia si môže v sobotu vybojovať záchranu medzi elitou. Stačí, aby zverenci trénera Mikuláša Radványiho na domácom ihrisku zdolali tabuľkového suseda zo Senice. V tom prípade ich posledná Nitra ani v prípade víťazstva nad Trenčínom nepredbehne a Stredoslováci budú s určitosťou hrať v najvyššej súťaži aj na budúcu sezónu.

S Pohroním to dlho nevyzeralo ružovo, no mužstvo sa po októbrovom príchode trénera Radványiho zomklo a postupne zlepšovalo výkony. V posledných troch kolách získali žlto-modrí sedem bodov, vďaka čomu zo zdanlivo neriešiteľnej situácie poskočili na predposledné miesto a záchranu majú vo svojich rukách.

„Som rád, že mužstvo sa dostalo tam, kde je, že máme veci vo vlastných rukách. Posledné zápasy, ktoré boli veľmi dôležité sme zvládli a dostali sme sa na pozíciu, kde sa nachádzame. Viem si však predstaviť, že z niektorých zápasov sme mohli získať viac bodov, než sme získali,“ povedal pre fkpohronie.sk sebakriticky Radványi, ktorému spôsobil komplikácie fakt, že niektorým hráčom k 30. júnu vypršali zmluvy. Počítať tak už nemôže s Jacym Oliverom, Ismarom Tandirom a Rolandom Gerebenitsom.

Pohronie radosť
Futbalisti FK Pohronie sú už len krok od záchrany vo Fortuna lige (foto: Jozef Bedej)

„Môžem povedať, že mužstvo je teraz dobre vyvážené, preto sme sa rozhodli, že hráči, ktorým skončili zmluvy mohli odísť,“ vysvetlil 51-ročný rodák z Dunajskej Stredy, ktorý už teraz uvažuje aj nad posilami do novej sezóny, ktorá odštartuje o necelý mesiac 8. augusta: „Do každej formácie hľadám hráča. Mužstvo určite treba doplniť, ale po sobote budeme múdrejší. Verím, že ten posledný krok úspešne zvládneme a potom dotiahneme do konca rozrobené veci.“

„Verím, že to v sobotu zvládneme. Už pred týždňom som chalanom povedal, že ak chcú aspoň týždeň dovolenku, zápas s Nitrou musia zvládnuť. Po poslednom zápase tak dostanú týždeň voľna, ktorý určite potrebujú na oddych. Začiatok, ani nie prípravy, ale tréningového procesu máme naplánovaný na 20. júla,“ dodal kormidelník FK Pohronie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia