spravy.sk spravy.sk

Haraslínov prvý gól s prívlastkom víťazný, tréner Sassuola: Som za neho veľmi šťastný!
zdroj: TASR/AP

Haraslínov prvý gól s prívlastkom víťazný, tréner Sassuola: Som za neho veľmi šťastný!

Prvý gól slovenského futbalového reprezentanta Lukáša Haraslína v Serii A mimoriadne potešil nielen jeho, ale aj trénera Sassuola Calcio Roberta De Zerbiho. Dvadsaťštyriročný krídelník pomohol v stredajšom dueli 32. kola najvyššej talianskej súťaže gólom k víťazstvu Sassuola 2:1 na ihrisku Bologne.

Haraslín nastúpil iba druhýkrát v lige v základnej zostave Sassuola. V 57. minúte za stavu 1:0 pre hostí vystrelil Gregoire Defrel a odrazenú loptu poslal slovenský reprezentant v sklze do siete. Keďže domáci v nadstavenom čase už len znížili, Haraslínov gól bol napokon víťazný. "Dosiahli sme skvelé víťazstvo v ťažkom zápase. Veľmi sa teším, že som v Serii A strelil prvý gól a že to bolo v drese Sassuola. Výborný tímový výkon chlapci," napísal slovenský futbalista na sociálnej sieti.

Sassuolo dosiahlo tretí triumf za sebou a poskočilo na ôsmu priečku. "Stále máme túžbu zlepšovať sa. Tento tím nemá žiadne limity. Únava ale stúpa, máme aj nejakých zranených hráčov. Hrali sme ale odvážne a presvedčivo, ukázali sme kvalitu. Ak chcem niekoho pochváliť viac ako ostatných, bude to Lukáš. Dal prvý gól v lige a som za neho skutočne veľmi šťastný," povedal po zápase tréner Sassuola De Zerbi.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sassuolo

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia