spravy.sk spravy.sk

Martin Kuciak sa vracia do Žiliny, bude trénovať mladých brankárov
zdroj: mskzilina.sk

Martin Kuciak sa vracia do Žiliny, bude trénovať mladých brankárov

Ešte donedávna bol najstarším hráčom vo Fortuna lige, dnes sa už pripravuje na úlohu trénera. Tridsaťosemročný Martin Kuciak, ktorý naposledy pôsobil v Nitre, len pred pár týždňami ukončil profesionálnu kariéru, no z futbalového prostredia sa nevytratí.

Rodák zo Žiliny sa osemnástich rokoch vrátil domov. Prijal totiž ponuku z MŠK a stal sa trénerom žiackych brankárov v akadémii „šošonov“. „Dostal som ponuku od riaditeľa Akadémie MŠK Žilina Jaroslava Bačíka, na ktorú som odpovedal jednoznačne. Po konci kariéry hneď dostať ponuku od MŠK Žilina, pracovať v štruktúrach a zaradiť sa do tréningového procesu ako tréner brankárov je veľká výzva a veľmi si to vážim. To sa nedalo odmietnuť a ani by som si to nedovolil odmietnuť. Som veľmi rád, spokojný a šťastný, že sa vraciam do Žiliny,“ povedal pre mskzilina.sk Martin Kuciak, ktorého o tri roky mladší brat Dušan je oporou poľskej Lechie Gdańsk.

Martin kuciak
Martin Kuciak bol dlhé roky oporou Zlatých Moraviec či Podbrezovej (foto: Vladimír Chramazda)

Martin Kuciak bude v novom pôsobisku pracovať pri dvoch kategóriách v prípravkách a na starosti bude mať aj žiacke kategórie U11, U12 a U13: „Pri prípravkách som už pomáhal dlhšie. Je to vďačná robota, keď vidíte na deťoch, ako sa tešia na tréning. Samozrejme, je to iná práca, na akú som bol zvyknutý. Profesionálny a detský futbal sú dve diametrálne odlišné oblasti. Teším sa na túto prácu, posledné roky som už vypomáhal trénerom brankárov v jednotlivých kluboch. Uvidím, akú spätnú väzbu budem mať od chlapcov po nejakom čase a ako budú oni prijímať moje skúsenosti."

Niekdajšia opora Zlatých Moraviec či Podbrezovej si uvedomuje, že pod Dubňom dlhodobo vyrastajú skvelí brankári. V budúcnosti by k tomu aj on rád dopomohol. „Už za mojich mládežníckych čias bola Žilina o krok vpred pred ostatnými. Už v tom čase sme mali svojho trénera brankárov - pána trénera Smaka. Staral sa o nás naozaj precízne, dokázal sa venovať naplno trom, štyrom kategóriám naraz. Tam by som začal hľadať úspech, podstatu úspešnej žilinskej brankárskej školy, odkiaľ následne vyšli talenty. Aj následne sa angažovali odborníci do brankárskych radov. Vždy sa tu snažia robiť futbal o krok vpred. Toto je odozva, dôsledok, že sa tu pracuje dobre,“ dodal pre klubový web žlto-zelených a na margo svojich trénerských cieľov dodal: „Vieme, že sito až do profesionálneho futbalu je najväčšie medzi prechodom z dorastu k mužom. Podstatou každého mládežníckeho trénera by preto malo byť hlavne vychovať slušného človeka. Ak sa niekto, kto prejde mojimi rukami, dostane až do profesionálneho futbalu, budem šťastný a budem mu držať palce."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia