spravy.sk spravy.sk

Na nemeckých reprezentantov čaká náročná jeseň, Bierhoff bráni program
zdroj: TASR/AP

Na nemeckých reprezentantov čaká náročná jeseň, Bierhoff bráni program

Športový riaditeľ Nemeckého futbalového zväzu (DBF) Oliver Bierhoff bráni program nadchádzajúcich medzištátnych zápasov proti kritike klubov. Podľa jeho názoru sú tieto stretnutia potrebné, aby nemecká reprezentácia opäť dosahovala úspechy.

Zverenci Joachima Löwa si začiatkom septembra zmerajú sily v Lige národov so Španielmi a Švajčiarmi. Vo 4. skupine A-divízie figurujú aj Ukrajinci a ďalšie štyri kolá sa uskutočnia v októbri a novembri. Kalendár je nahustený pre pandémiu koronavírusu a spomedzi nemeckých klubov sa najviac týka majstrovského Bayernu Mníchov, ktorý má po zisku domáceho double krátky odpočinok, no v auguste zabojuje v Lige majstrov.

Okrem Bayernu figurujú nemeckí reprezentanti aj v kádroch ďalších štyroch bundesligových klubov, ktoré sú v hre v LM alebo Európskej lige (Lipsko, Leverkusen, Wolfsburg, Frankfurt). Bierhoff však zdôraznil, že keby sa na jeseň nekonali medzištátne súboje, národný tím by v tomto roku neabsolvoval ani jediné vystúpenie. "Kalendár stanovila Európska futbalová únia (UEFA) a to je fakt. Nie je len naša povinnosť, ale aj radosť, že môžeme hrať tieto zápasy. Všetci chceme zažiť na budúci rok úspešné majstrovstvá Európy, neradi by sme si zopakovali niečo podobné, čo sa stalo na predchádzajúcom svetovom šampionáte. Jogi Löw musí vybudovať veľmi mladé mužstvo, v tomto je náš cieľ jasný," povedal Bierhoff pre agentúru DPA.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia