spravy.sk spravy.sk

Vedenie Slovana netají sklamanie, fanúšikovia nemajú záujem o zápas s Michalovcami
zdroj: skslovan.com

Vedenie Slovana netají sklamanie, fanúšikovia nemajú záujem o zápas s Michalovcami

Hoci na sobotňajší zápas proti MFK Zemplín Michalovce môže byť Tehelné pole v Bratislave zaplnené na 50 percent kapacity, podľa všetkého bude štadión len veľmi riedko zaplnený. Priaznivci "belasých" nejavia veľký záujem o tento duel, doposiaľ sa predalo len niečo vyše 2300 vstupeniek. Vedenie klubu neskrýva sklamanie.

"Klub nielen v posledných mesiacoch vyvinul enormné úsilie v prospech fanúšikov. Boli sme silným hlasom v prospech dohrania súťaže v čase, keď reálne hrozilo jej zrušenie. Ako prví sme otvorili tému určenia počtu divákov ako percenta z kapacity štadióna. Nebáli sme sa otvárať aj náročnejšie témy, pretože sme cítili, že je správne bojovať za našich priaznivcov. Vždy sme k nim boli ústretoví, otvorení a ak sme cítili, že sa voči nim deje krivda, verejne sme sa ich zastali. Zostali sme sklamaní. Vyvinuli sme veľa energie, aby sa počet divákov určil ako percento z kapacity štadióna. Realita je taká, že na zápase s Michalovcami sa podľa aktuálneho počtu predaných vstupeniek naplní niečo cez 10 % celkovej kapacity," píše sa na skslovan.com.

„Som veľmi sklamaný. A rovnako to cítia aj hráči, tréneri a všetci v klube. Očakávali sme, že naše spoločné úsilie si vyslúži spätnú väzbu zo strany fanúšikov. Nehovorím, že sme bezchybní, no každý musí uznať, aký posun vpred sme za posledné obdobie urobili. Vždy sme stáli a aj budeme stáť na strane fanúšikov. Investovali sme obrovské množstvo energie, aby sa liga vôbec obnovila a aby sa ľudia mohli vrátiť na tribúny. Osobne som sa do tejto témy vložil a každým dňom som za vás bojoval, pretože som chcel, aby sme sa čím skôr stretli na štadióne. Aj na základe reakcií som očakával, že na oba domáce zápasy po štvormesačnej pauze zaplníme celú dostupnú kapacitu štadióna. O to viac ma sklamal záujem o zápas s Michalovcami,“
nechal sa počuť generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Vladimír Weiss, Ivan Kmotrík (Slovan Bratislava)
Fanúšikov evidentne neláka ani možnosť vidieť v belasom drese Vladimíra Weissa ml. (foto: TASR)

Hoci Slovan nepatrí medzi kluby, ktoré sú odkázané na príjmy zo vstupného, každý predaný lístok je pre klub veľkým plusom. Zvlášť po náročnom období spôsobenom pandémiou koronavírusu, ktorá značne zasiahla i úradujúceho majstra. „Kríza zasiahla všetky športové odvetvia i kluby, my nie sme výnimkou. Len sme o tom toľko nehovorili, pretože sme nechceli ľudí zaťažovať negatívnymi myšlienkami. Teraz však považujem za potrebné zdôrazniť, že pri niekoľkomesačnom výpadku príjmov sme stále vo veľmi ťažkej situácii. Robíme, čo môžeme, aby sme túto situáciu zvládli a minimálne udržali úroveň, kam sme sa ako klub dostali. Bez spätnej väzby od ľudí však toto snaženie nemá zmysel. Verili sme, že dvomi domácimi zápasmi s divákmi aspoň čiastočne vykompenzujeme výpadok príjmov a spoločne sa pozitívne naštartujeme pred novou sezónou. Táto sezóna je športovo úspešná, keď sme obhájili titul a dostali sa do skupiny európskeho pohára. Naše nemalé investície do stavby kádra sa vrátili v športových výsledkoch. Zatiaľ sa však nevracajú v číslach návštevnosti, a keď k tomu pripočítame dva zavreté zápasy a pokuty v Európskej lige i pokutu a zavretý štadión po zápase s Trnavou, vychádza nám nemilý obraz. Vážime si našich fanúšikov a ďakujeme aj držiteľom permanentiek, ktorí mali na výber tri možnosti kompenzácie, pričom väčšina si zvolila prvú možnosť a pomohla takto klubu. Potrebujeme však ešte väčšiu podporu aj zo strany ďalších slovanistov. Je nepochopiteľné, že kým v Dunajskej Strede zaplnili v stredu takmer celú dostupnú kapacitu, v Bratislave sa predá len cez dvetisíc vstupeniek. Po tom ako sme Bratislavu úspešne reprezentovali v Európe i doma, je toto sklamaním a otvára nám viacero otázok smerom do budúcna,“ dodal pre klubový web Kmotrík ml.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: ŠK Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia