spravy.sk spravy.sk

Peter Hyballa po piatich mesiacoch skončil na lavičke NAC Breda
zdroj: Jozef Bedej

Peter Hyballa po piatich mesiacoch skončil na lavičke NAC Breda

Len päť mesiacov trval angažmán trénera Petra Hyballu v holandskom klube NAC Breda. Vedenie sa s nemeckým kormidelníkom, ktorý pred tým viedol Dunajskú Stredu, rozhodlo ukončiť spoluprácu z dôvodu rozdielnych názorov.

Breda skončila v predčasne ukončenom ročníku na piatej priečke v druhej najvyššej holandskej súťaži, so šestnásťbodovou stratou na prvý Cambuur. Druholigista ale dosiahol úspech v národnom pohári, kde to dotiahol až do semifinále. V tom ale podľahol favorizovanému Feyenoordu vysoko 1:7. Jedným gólom sa v marcovom stretnutí prezentoval aj slovenský reprezentant Róbert Boženík.

zdroj: Twitter/NAC Breda

„Petra vnímam ako veľmi vášnivého trénera. Je škoda, že naša spolupráca trvala len tak krátko, žiaľ, nezhodujeme sa v otázkach ohľadom budúcnosti. Čaká nás dôležitá sezóna, preto sme sa rozhodli pre tento nepopulárny krok,“ povedal pre klubový web Mattijs Manders.

Štyridsaťštyriročný rodák z nemeckého Bocholtu v rokoch 2018 - 2019 viedol DAC Dunajská Streda, v minulosti pôsobil aj v NEC Nijmegen, Bayeri Leverkusen U19, Sturme Graz či Alemannii Aachen.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia