spravy.sk spravy.sk

Kountouriotis s trestom za faul na Rusova, pykajú aj rozhodcovia či Piroska
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Kountouriotis s trestom za faul na Rusova, pykajú aj rozhodcovia či Piroska

Plné ruky práce mala v ostatných dňoch Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ), ktorá sa zaoberala prehraškami z posledných týždňov a už tradične rozdávala upozornenia, tresty či pokuty.

Jeden zápas si po vylúčení po dvoch žltých kartách nezahrá David Hrnčár zo Zlatých Moraviec. Rovnako jednozápasovú stopku majú po piatich žltých kartách aj Jakub Brašeň a András Mészáros (obaja Zlaté Moravce), Ibrahim Rabiu (Slovan Bratislava) a Eric Ramirez (DAC).

Za vulgárne pokriky pykajú kluby. Michalovce dostali za hrubé nešportové správanie sa divákov v stretnutí proti Trnave iba upozornenie, Dunajská Streda musí za vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky a nedostatočnú usporiadateľskú službu v zápase proti Slovanu Bratislava zaplatiť finančnú pokutu vo výške 500 eur. O dvesto eur menej musí za vulgárne pokriky fanúšikov v tom istom stretnutí zaplatiť Slovan. Podobných deliktov sa dopustili aj priaznivci druholigovej Banskej Bystrice v stretnutí proti Skalici, disciplinárka v tomto prípade ešte len začala konanie.

Dodatočné tresty dostala dvojica futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Grécky krídelník Christos Kountouriotis, ktorý za tvrdý atak na brankára Trnavy Dobrivoja Rusova videl v stretnutí iba žltú kartu, bude mať po rozhodnutí DK pozastavenú činnosť na 2 mesiace. Dva týždne si zasa nezahrá útočník žlto-modrých Modibo Sidibe, ktorý rovnako v zápase proti Trnave prišliapol nohu brankárovi Rusovovi, čo zostalo bez povšimnutia zo strany rozhodcov.

Disciplinárke dal zabrať i zápas Nitra - Senica, v ktorom vzplanuli vášne po uznaní neregulérneho gólu v prospech domácich. Po stretnutí v útrobách štadióna hosťujúci funkcionári slovne napadli rozhodcov, ktorí to ale neuviedli do zápisu o stretnutí. Hlavný rozhodca Boris Marhefka preto dostal trest na 2 mesiace, jeho asistenti Tomáš Somoláni a Anton Perát na 1 mesiac. FC Nitra dostal za nedostatočnú usporiadateľskú službu pokarhanie, FK Senica za hrubé nešportové správanie funkcionára klubu Oldřicha Dudu upozornenie. Kapitán Záhorákov Juraj Piroska, ktorý použil „hrubé urážky voči delegovaným osobám“, si od futbalu oddýchne na 3 týždne. 

Celé znenie úradnej správy č. 51 si môžete prečítať TU.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia