spravy.sk spravy.sk

Zväz stopol predaj vstupeniek na finále pohára, čaká na rozhodnutie vlády
zdroj: TASR

Zväz stopol predaj vstupeniek na finále pohára, čaká na rozhodnutie vlády

Slovenský futbalový zväz (SFZ) pozastavil predaj vstupeniek na finále Slovenského pohára - Slovnaft Cupu. Dôvodom je avizovaná zmena vo vládnom nariadení o organizovaní športových podujatí po udalostiach v stredajšom fortunaligovom šlágri DAC 1904 Dunajská Streda – Slovan Bratislava.

Vo finále 51. ročníka pohára sa 8. júla o 18.00 h na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave stretnú ŠK Slovan Bratislava a MFK Ružomberok. SFZ spustil predaj vstupeniek na tento duel iba vo štvrtok predpoludním. Kapacita štadióna bola znížená na 50 percent.

"Vzhľadom na situáciu, odvodenú od diania počas zápasu 3. kola nastavbovej časti Fortuna ligy DAC 1904 Dunajská Streda – Slovan Bratislava, pozastavil Slovenský futbalový zväz ako organizátor finálového zápasu 51. ročníka Slovnaft Cupu predaj vstupeniek na tento duel," informoval SFZ na svojom webe. 

"Podľa vyjadrenia predsedu vlády SR Igora Matoviča sa šachovnicové sedenie zmení tak, že každý druhý rad bude musieť byť prázdny, aby si rozsadenie organizátori vedeli oveľa ľahšie skontrolovať. SFZ je v úzkom kontakte s Úradom verejného zdravotníctva SR v snahe o presné usmernenie, týkajúce sa počtu a rozmiestnenia fanúšikov počas finálového zápasu, plánovaného na 8. júla na NFŠ v Bratislave. Kým nebudú od kompetentných orgánov presne zadefinované podmienky umiestnenia divákov na stretnutie, SFZ musel pozastaviť predaj vstupeniek. O všetkých ďalších krokoch budeme verejnosť informovať prostredníctvom našich sociálnych sietí a webového sídla SFZ futbalsfz.sk," uviedol Slovenský futbalový zväz.

Predseda vlády SR Igor Matovič upozornil na nedodržanie hygienických nariadení v ligovom dueli v Dunajskej Strede na štvrtkovej tlačovej konferencii po zasadnutí epidemiologického konzília.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia