spravy.sk spravy.sk

Michalovce v príprave vyzvú AS Monaco!
zdroj: TASR/AP; Róbert Andrejov

Michalovce v príprave vyzvú AS Monaco!

Atraktívny zápas čaká v letnej príprave pred štartom novej sezóny futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Tím, ktorý stále živí nádej na zisk miestenky do Európskej ligy, sa už čoskoro stretne s osemnásobným francúzskym majstrom AS Monaco!

Žlto-modrých čakajú v aktuálnej sezóne ešte minimálne dva zápasy. V sobotu nastúpia na Tehelnom poli proti Slovanu Bratislava, následne sa predstavia v Žiline. V hre je ešte i baráž o Európsku ligu, v ktorej by odohrali ďalší zápas, resp. dva, v prípade postupu do finále baráže.

Nový ročník Fortuna ligy pritom odštartuje už 8. augusta, takže letná prestávka bude enormne krátka. Zemplínčania už dnes vedia, že počas nej odohrajú tri prípravné stretnutia, všetky proti zahraničným súperom. Jednoznačne najatraktívnejším bude AS Monaco.

„Nie, nejde o žiadny žart. Naozaj sa stretneme s prvým tímom Monaca. V stredu popoludní klub AS Monaco definitívne potvrdil zápas s nami. Odohráme ho v tréningovom stredisku neďaleko Poznani v Poľsku, kde v tom čase bude francúzsky tím na sústredení. Pre nás je veľká pocta zmerať si sily so slávnym súperom, akým Monaco nepochybne je,“ povedal pre denník Korzár športový riaditeľ MFK Marek Zahorčák.

Osemnásobný majster Ligue 1 obsadil v predčasne skončenom ročníku deviatu priečku. Posledný súťažný zápas odohral ešte 7. marca. V jeho kádri figurujú aj také mená ako Cesc Fabregas, Stevan Jovetić či Wissam Ben Yedder. Okrem francúzskeho giganta si Michalovčania ešte zmerajú sily s maďarskými celkami Mezőkövesd Zsóry FC a DVTK Diósgyőr.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia